Anasayfa Ekonomi LC Waikiki, Rusya’yı hedef pazar olarak belirledi

LC Waikiki, Rusya’yı hedef pazar olarak belirledi

Rus resmi Prime haber ajansı, “Türk perakendecisi LC Waikiki, Rusya’yı hedef pazar olarak belirledi” dedi.

Dünya gazetesinde LC Waikiki’nin Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’ün açıklamalarına atıfta bulunan Prime, “LC Waikiki: Rusya, Türk hazır giyim sektörü için hedef pazar olmaya devam ediyor diye aktardı.

Rus haber ajansına göre, işadamı Küçük, Rusya’nın Türk hazır giyim sektörü için hedef pazar olmaya devam ettiğini ve Rusya pazarının Türk markaları için büyük bir fırsat olduğunu kaydetti.

Prime ajansı Türk işadamının açıklamasını şöyle aktardı: “Yabancı markaların gitmesiyle orada (Rusya’da) iyi lokasyonlar açılmaya başladı. Zara, H&M, Mark & ​​​​Spencer gibi markaların lokasyonları ortaya çıkmaya başladı. Büyük metrekare, daha uygun fiyatlar. Orada büyüme için fırsat var. Ambargo olmazsa Rusya, Türk markaları için büyük bir fırsat”

Ajans, haberinde daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklamalarını da ekledi. Haberde, “Daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı yabancı markaların Rusya pazarından çekildiğini ve ağır kayıplara uğradığını söylemişti. Putin’e  göre, Rus iş dünyası, uluslararası markaların ülkesindeki işlerin durdurulmasından sonraki durumla başa çıktı.” dedi.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/rus-medyasi-lc-waikiki,-rusyayi-hedef-pazar-olarak-belirledi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…