Anasayfa Turizm Korhan Alşan: “Otellerde kalite anlık değil, devamlı olmalı”
Turizm - Mart 11, 2024

Korhan Alşan: “Otellerde kalite anlık değil, devamlı olmalı”

8-9 Mart tarihleri arasında NEST Congress & Exhibition Center’da düzenlenen IV. Uluslararası Turizm Gastronomisi Yatırımları ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT 2024, “Profit Chain” teması ile kapılarını açtı.

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Başkanı ve Tourism Today Genel Yayın Yönetmeni Haluk Özsevim moderatörlüğünde düzenlenen Antalya Otelciliğinde Sürdürülebilir Kalite Uygulamaları” başlıklı panelde Cornelia Diamond Golf & Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, Ela Excellence Resort Belek Turizm Koordinatörü Korhan Alşan ve Calista Luxury Resort Genel Müdürü Ali Kızıldağ söz aldı.

Ela Excellence Resort Belek Turizm Koordinatörü Korhan Alşan, Türkiye’nin 2000’li yıllarda ciddi bir turizm çıkışı yaptığını ve kısa sürede hızlı bir büyüme ile ciddi bir başarı elde ettiğini belirterek, “Hızlı büyüme beraberinde bir takım sorunlar getiriyor. İnsan kaynağı, nitelikli turist bunlardan biri. Bu noktalarda başarıya ulaşmak için analizler yapılarak olduğumuz noktayı tespit ederek üzerine çalışmalar ve stratejiler yapılması gerekiyor. Kalite sizin anlık değil, devamlı olarak sağlamanız ve sürdürmeniz gereken bir olgu. Oteller kendini bu konuda çok geliştirdi. Hem personel hem de üst yönetim açısından. Artık neredeyse her otelde Kalite departmanları var ve iyi işler yapıyorlar” sözleri ile otelcilikte kalitenin önemini vurguladı.

Sürdürülebilirliği en iyi şekilde kullanan tesislerin öne çıkacağına dikkat çeken Alşan, “Sürdürülebilirlik 5 yıl önce hayatımıza net bir şekilde girdi, otelcilikte daha baskın bir hale geldi. Bu kavramın artık tüketicilere de ulaştığını biliyoruz. Hassasiyetleri artıyor. Bu hassasiyetler anketlere de yansıyor. Ek olarak hem satın alma hem de tatil esnasında otelinin, tur operatörünün sürdürülebilirlik uygulamalarını sorguluyor. Sürdürülebilirlik, işletme kalitesini artırıyor, satın almayı tetikliyor ve maliyeti azaltıyor. Bu faydalardan otelciler olarak istifade etmemiz gerekiyor. Hem maddi hem manevi hem de ticari açıdan” şeklinde konuştu.

tourismtoday.net/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…