Anasayfa Turizm Kommersant: Rus turistler her şeye rağmen Türkiye’ye gitmenin yollarını arıyor
Turizm - Mayıs 29, 2020

Kommersant: Rus turistler her şeye rağmen Türkiye’ye gitmenin yollarını arıyor

Rusya'nın saygın gazetelerinden Kommersant, Rus turistlerin tatil planları için Türkiye'yi tercih ettiğini vurgulayarak, "Her şeye rağmen Rus turistler Türkiye'ye gitmenin yollarını arıyor." dedi.

Gazetenin “Türkiye’de Rus turist ruhu” başlıklı haberinde koronavirüs salgını nedeniyle Rusya’da kısıtlama önlemlerinin yapıldığı ve bu bağlamda yurtdışına yönelik ulaşım kısıtlamaların da uygulandığı kaydedildi.

Fakat gazete, Rus Travelata.ru turizm ajansının tatil arama sonuçlarına atıfta bulunarak Rus turistlerin Türkiye’de tatil yapmayı planladığına dikkat çekti. Mayıs ayında vatandaşlar tarafından yapılan söz konusu tatil aramalarına göre, Türkiye yüzde 43’ünü oluşturarak arama sorgularının lideri oldu. Bu arada bu göstergenin, 2019’da aynı aramalarla kıyaslamada yüzde 13 daha az olduğu da kaydedildi.

Ayrıca, arama sonuçlarına göre yüzde 28’lik payla Rusya ikinci sırada yeraldı. Bu da geçen yıla göre üç kat daha fazla.

Travelata.ru’nun aramalarında sıralama şöyle: Tayland (yüzde 8’i), Tunus (yüzde 5), Yunanistan (yüzde 4), Kıbrıs Rum kesimi (yüzde 4), Dominik Cumhuriyeti (yüzde 3) ve İspanya (yüzde 2).

Bu arada benzer tahminlerde Level.Travel.ru sitesi de bulundu. Aramalara göre yüzde 30,8 Türkiye yer aldı. Geçen yıl ise Türkiye yüzde 41-43 idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’da Türk asfalt beton fabrikası açılabilir

RF Tataristan’da Türk yatırımcılar asfalt beton ekipmanı üretimi için bir tesis açmayı pla…