Anasayfa Duyurular Kazan’ın 2021’de kaç turist ağırladığı belli oldu

Kazan’ın 2021’de kaç turist ağırladığı belli oldu

2021’de Kazan, 3 milyon turist ağırladı. Tataristan’ın başkenti belediye başkanlığının basın servisi, turist akışının seviyesinin, 3,2 milyon turistin şehre geldiği 2018 pandemi öncesi değerlerine yaklaştığını bildirdi. 

Karşılaştırma için bakıldığında 2020’de pandemi nedeniyle Kazan’a turist akışı 1,7 milyon kişiye düştü. 2021’de ortalama otel doluluk oranı yüzde 60 iken, aylık ortalama doluluk oranının en büyük yüzdesi yüzde 83’ten yüzde 86 olarak kaydedildi.

Geçen yıl en çok turist Moskova ve Sankt Petersburg’un yanı sıra Samara, Ufa, Cheboksary, Yekaterinburg ve Tüben Novgorod’dan geldi.

Geleneksel olarak Tataristan Cumhuriyeti’nin başkentindeki turistler için başlıca cazibe noktaları Kazan Kremlini, Bauman yaya caddesi, Staro-Tatarskaya Sloboda, Kremlin civarı, Kazanskaya Riviera su parkı ve şehrin müzeleri oldu.

2021 yılında uluslararası havalimanında yolcu trafiğinde önemli bir artış oldu. Kazan Uluslararası Hava Limanı, 2020’deki 2,1 milyona kıyasla 3,8 milyondan fazla yolcuya hizmet verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…