Anasayfa Turizm Kazan’dan Buhara’ya uçak seferleri
Turizm - Şubat 26, 2020

Kazan’dan Buhara’ya uçak seferleri

Kazan’dan Buhara’ya uçak seferleri

Tataristan başkenti Kazan’dan Özbekistan’un Buhara şehirlerini uçak seferleri bağlayabilecek. Böyle bir teklif Tataristan Cumhurbaşkanı’ndan geldi.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Kazan Kremlininde Özbekistan’ın Buhara bölgesi Valisi Uktam Barnoyev ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede taraflar, Tataristan ve Buhara bölgesi işletmeleri arasındaki karşılıklı işbirliğini genişletme ve insani ilişkileri güçlendirme konularını ele aldılar.

Rüstem Minnihanov yaptığı konuşmasında geçen yıl Tataristan ile Özbekistan arasındaki ticaret hacminin geçen yıl 195 milyon dolara ulaştığını kaydetti.

Tataristan Cumhurbaşkanı ayrıca Tataristan ile Özbekistan arasında düzenli uçak seferlrinin yapıldığını ve Kazan ile Buhara arasında da, ticari faaliyetlere ve karşılıklı turist akışının büyümesine katkıda bulunacak doğrudan bir uçak seferleri düzenlemeyi önerdi.

Minnihanov konuşmasını ortak yeteneklerimizin daha da büyük sonuçlar elde edebileceğine inanıyorum. Tüm alanlarda aktif çalışmalara devam etmemiz gerekiyor, sözleri ile tamamladı.

Foto:tatarstan.ru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan heyetinden Ayşe Ünlüce’ye özel davet

RF Tataristan Türkiye Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin ve beraberindeki heyet Eskişehir …