Anasayfa Duyurular Kazan’da yardıma muhtac 24.5 bin öğrenci gıda yardımı alacak
Duyurular - Nisan 2, 2020

Kazan’da yardıma muhtac 24.5 bin öğrenci gıda yardımı alacak

Kazan Belediyesi başkentin yardıma muhtac, düşük gelirli ve engelli 24.5 bin öğrencinin ailesine şehir bütçesinden gıda paketi yardımında bulunacak. Yardım paketlerinin dağıtımı 3 Nisan’da başlayacak.

Kazan Belediye Başkanı İlsur Metşin’in imzaladığı karar gereği koronovirüs salgını nedeniyle evlerinde uzaktan eğitime mecbür kalan ve okullarındaki ücretsiz beslenme haklarını kullanamayan 24.5 bin öğrenciye adresli yardım yapılacak.

Şehrin Gıda ve Sosyal Beslenme Departmanını ziyaret eden İlsur Metşin dünya genelinde zor bir dönemde muhtaç ailelere böyle bir desteğin gösterilmesi çok önemli olduğunu vurguladı.

“Daha önce muhtac çocuklar eğitim kurumlarında şehir bütçesi yardımı ile besleniyorlardı. Biz bu uygulamanın tatiller ve uzaktan eğitim sırasında da devam etmesi gerektiğini düşündük. Bu-yardıma ve ilgiye ihtiyacı olan aileler için bir destek olacak”, dedi.

Yetkililer bu kategori öğrenciler için depolarda toplam 123 ton gıda ürününün hazırlandığını ve düşük gelirli ailelerden 24 bin 481 öğrenciye bu tür ürün paketlerinin teslim edileceğini söyledi.

foto:kzn.ru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…