Anasayfa Duyurular Kazan’da Türk ressamı Ahmet Yeşil’in resim sergisi açıldı

Kazan’da Türk ressamı Ahmet Yeşil’in resim sergisi açıldı

Tataristan başkenti Kazan’ın Modern Sanat Galerisi Sergi Salonun’da Türk ressam Ahmet Yeşil’in ‘Sesler ve İzler” resim sergisi açılışı gerçekleşti. 

Sergi açılışında Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan, ressam Ahmet Yeşil, Tataristan Kültür Bakanı Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Danışmanı, Milletvekilleri, çok sayıda gazeteci, Kazanlı sanatseverler katıldı. 

Başkonsolos İsmet Erikan açılışta yaptığı konuşmada sanat – insanların diline, dinine, milliyetine bağlı olmaksızın onları birbirine bağlayan en güzel bir bağdır, dedi. 

“Bizler Kazandaki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu olarak ülkemizin değerli sanatçılarını sizlere getirmek ve ülkemizin değerli sanatını sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Bunu yaparken de sanatçılarımızı da bu sergi açılışlarına davet ediyoruz.  

Böylelikle biz bir taşla iki kuşu vurmuş oluyoruz. Bir yandan kendi sanatımızı sizlere tanıtırken, Tataristan’ın tarihini, kültürünü, mutfağını da onlara tanıtmış oluyoruz.  

Bu sergimiz de Dışişleri Bakanlığımızın katkısı ile düzenlendi. Tataristan Kültür Bakanlığının da çok büyük katkıları oldu”, ifadelerini kullandı.  

“Sesler ve İzler” sergisi çerçevesinde Kazan izleyicileri, ressamın 34 resmi ile tanışabilecek. 

Sergi, sanatçının son 4 yıldaki ve Kazan için özel olarak seçilmiş eserlerini içeriyor. 

Resim sergi 16 Ocak 2022 tarihine kadar açık olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…