Anasayfa Duyurular Kazan’da 23 Nisan Bayramı coşku ile kutlandı
Duyurular - Nisan 26, 2021

Kazan’da 23 Nisan Bayramı coşku ile kutlandı

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosluğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı başkentte bulunan Türk otelinde coşkulu bir tören düzenleyerek kutladı. 

Kazan Palace by Tasıgo Otelinde düzenlenen etkinlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları gerçekleştirildi.  

Tataristan Halklarının Dostluk Evi ve Başkonsolosluk himayesinde Anadolu Kültür Derneği tarafından düzenlenen Pazar Okulu öğrencilerinin hazırladığı kutlama töreninde, günün anlamına dair şiirler okundu, şarkılar söylendi.  

23 Nisan’ın ruhuna uygun olarak törene Türk çocuklarının yanısıra Tatar, Çuvaş, Başkort, Özbek, Gürcü ve Azerbaycanlı çocuklar da katıldı.  

Bayram açılışında bir konuşma yaapan Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan çocuklara hitap ederek, bu bayramı biz büyükler için siz hazırladınız. Biz sadece bu organizasyonun yapılması için küçük katkı verdik. Gelecek sizsiniz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun, dedi. 

23 Nisan Cuma günü Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu Aliye Durmaz isimli öğrenciye teslim etmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…