Anasayfa Uncategorized Kazan “Türklerin Altını” V. Türk Gençlik Forumu’na ev sahipliği yapıyor
Uncategorized - Eylül 15, 2020

Kazan “Türklerin Altını” V. Türk Gençlik Forumu’na ev sahipliği yapıyor

16 Eylül'de Tataristan'ın başkentinde “Türklerin Altını” V. Türk Gençlik Forumu başlıyor. Forumun ana amacı-Rusya Federasyonu Türk halklarının çeşitli bölgesel etnik topluluklarının gençlik projelerini geliştirilme ve tanıtma ve aynı zamanda etnik politika meseleleriyle ilgilenen genç liderleri yetiştirme.

Forum çerçevesinde önde gelen uzmanlardan ve devlet yetkililerinin temsilcilerinden çeşitli alanlarda eğitim dersleri, ustalık sınıfları ve eğitimler, ünlü kişilerle toplantılar yapılacak. 

Rusya’daki Türk halklarının kültür ve geleneklerini, spor ve rekreasyon faaliyetlerini yaygınlaştırmak için yaratıcı atölyelerin düzenlenmesi de planlanıyor. 

Forum programı çerçevesinde katılımcılara Tatar halk bayramı “Sabantuy” düzenlenecek ve Tatar milli mutfağında ustalık dersleri sunulacak. 

Forum delegeleri, uzman komisyonu tarafından değerlendirilmesi için çeşitli projeler ve programlar sunacak.  

En iyi projeler ve uygulamalar Rusya Federal Etnik İşler Departmanı tarafından desteklenecek ve Rusya bölgelerinde uygulanması için önerilecek. 

20 Eylül’e kadar sürecek olan foruma, aralarında Tataristan’dan 13 kişilik bir heyetin de bulunduğu Rusya Federasyonu’nun 18 bölgesinden 150 delege katılıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…