Anasayfa Röportajlar Kazan Travels turizm şirketine Kazan Belediyesi’nden başarı ödülü
Röportajlar - Şubat 26, 2020

Kazan Travels turizm şirketine Kazan Belediyesi’nden başarı ödülü

Tataristan başkenti Kazan’da faaliyet gösteren Türk turizm şirketi Kazan Travels Kazan Belediyesi tarafından başarı ödülü ile ödüllendirildi. Turktatar.com olarak Kazan Travels yöneticisi Hamdi Metin Yılmaz ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Metin bey Kazan Travels turizm şirketini okurlarımıza kısaca bir tanıtır mısınız?

Kazan Travels öncelikle Rusya geneli olmak üzere iç turizm olarak faaliyet gösteriyoruz. Rusya’nın her bölgesine turist gönderiyoruz ve organizasyonlar yapıyoruz. Bunun dışında Özbekistan, Finlandiya ve Baltık Ülkeleri olmak üzere Moğolistan’a da turist gönderiyoruz.

Tabii bunun yanı sıra müşterilerimizin isteği doğrultusunda farklı ülke ve rotalara da çalışmaktayız. Müşterilerimiz genellikle Türkiye ve Avrupa ülkelerinden geliyorlar. Bunun yanı sıra Rusya genelinden Tataristan’a turist çekmek için önemli çalışmalarımız bulunmakta ve pazarda da kendi payımız mevcut. Firmamız 2010 yılında firmamız kuruldu ve kısmet olursa 10. Yılımızı kutlayacağız Nisan 2020’de.

Kazan Belediyesi Başkanlığı tarafından başarı ödülü ile ödüllendirildiniz. Bu ödüle şirket hangi başarı için layık görüldü?

Bu ödül bize Tataristan’a en çok turist getiren ve bunun yanında turizmin gelişmesine katkı sağlayan firma olduğumuz için verildi. Şunu da belirtmek isterim ki firmamız 2017, 2018 ve 2019 seneleri olmak üzere bu ödülle üst üste 3 sene ödüllendirildi.

Kazan ve Tataristan’a Kazan Travels bu sene kaç turist getirdiğine ilişkin elinizde net bir rakam var mı acaba?

Sayılar değişmektedir. Sitenizde de yaptığınız haberlerden de anlıyacağımız gibi bu yıl başında Kazan’a çok turist geldi. Ve bunlar arasında Kazan Travels aracılığıyla Türkiye’den de bir çok turizt Kazan’ı ziyaret etti.

Kazan’a gelen Türk turistler en cok nerelere gitmeyi tercih ediyorlar?

İlk sırada Kazan Kremlin’i geliyor. Daha sonra eski Tatar Mahallesi olarak bilinen Kazan’ın tarihi bölgesi geliyor. Bir de bunların yanında Zöye(Sviyajsk) adasına da bir çok turist gelmekte.

Tataristan’da üç nokta UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunuyor. Bunlar Kazan Kremlini, Bolgar Şehri ve Zöye(Sviyajsk) adası. Kazan’a gelen turistler başlıca bu noktaları daha çok tercih ediyorlar.

Rusya’ya gelen turistler genelde Moskova ve Sankt Petersburg’u daha cok tanıyorlar. Acaba Kazan’ın nasıl bir ozelligi var onlara gore?

Turisleri öncelikle Tataristan’da farklı kültür vefarklı inançlara sahip insanların barış ve dost olarak yaşamaları buraya çekmekte. Tataristan başkenti Kazan biliyorsunuz 2005 yılında 1000. yılını kutladı. Bu da turistlerin ilgisini Tataristan başkentine arttırıyor.

Şehir temiz ve insanları sıcak. Buraya gelen her turist ileride bir daha gelmek için Kazan’ı kendi rotası içersine almakta. Kazan aynı zamanda Transsibirya rotası içerisinde de yer alıyor.

Kazan’da çalışan Türk turizmcisi olarak buralara gelecek Türk turistlere neler onerirdiniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Yaz ve kış aylarında Kazan’ı gelip görmelerini tavsiye ederim. Kazan kar altındayken ve yazın da yeşilliği ile şehrin güzelliği farklı oluyor.

Kazan Kremlini’ni ve mutlaka Bolgar şehrini gezmelerini tavsiye ediyorum.

Türkiye’den Kazan’a gelen turistler yabancılık çekmeyecektir. Bunun nedeni ise kültürlerimizin ve dilimizin yakınlığı olması.

Tatarlar sıcak kanlı ve misafirsever insanlar ve gelen her turiste ilgi ile yaklaşmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Kia Rio, Kazan’da en popüler 5 yabancı ikinci el otomobilin başında geliyor

Avito Auto uzmanları tarafından yapılan reytingde Ocak-Ağustos 2021’de Kia Rio, Kaza…