Anasayfa Turizm Kazan, Mayıs tatillerinde yaklaşık 100 bin turisti ağırlamaya hazırlanıyor
Turizm -

Kazan, Mayıs tatillerinde yaklaşık 100 bin turisti ağırlamaya hazırlanıyor

Mayıs tatili için Kazan’a 100 binden fazla misafirin gelmesi bekleniyor. Bu dönem için otel tesislerinin ortalama doluluk oaranı %60-90’dır. 

“Kazan’da misafirperverlik alanında 2013 yılında ciddi bir yeniden başlatma ve dönüşüm başladı. Kazan Belediye Başkanı Metshin ;“Bugün, Kazan’ın turizm potansiyeli sadece turistlerin görmeye geldiği yerler değil, aynı zamanda yüksek kaliteli otel hizmetleri ve her zevke ve bütçeye uygun yemek servisidir.” Tüm uluslararası otel markaları Kazan’da kaldı. Ayrıca bu yıl havalimanında bir otel kompleksi hizmete açıldı. Belediye Başkanı, “Kazan’da planlanan turist sayısındaki artış ve etkinliklerle otel işletmecilerinin düzenli müşterileri olacağından emin”.

Bugün Kazan’da konaklama sektöründe 11 binden fazla kişi çalışıyor, ancak hala personel sıkıntısı var. Şehir başkanı, “Bu, otel işletmecilerinin çözmesi gereken bir görevdir” dedi.

Bugün şehirde 16 binden fazla turisti ağırlayabilecek toplam 229 otel tesisi hizmete açıldı. Ortalama olarak, bu yılın Mart ayında otel tesisleri %52 doluluk oranlarına ulaştı, Mayıs tatilleri için bazılarında doluluk oranı fazla ve yaz için rezervasyonlar da aktif olarak devam ediyor.

Geçen yıl Kazan’ın 3 milyon turist tarafından ziyaret edildiğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…