Anasayfa Genel Kazan Başkonsolosu Tataristanlıları Türkiye ziyaretlerini iptal etmemeye çağırdı
Genel - 3 hafta önce

Kazan Başkonsolosu Tataristanlıları Türkiye ziyaretlerini iptal etmemeye çağırdı

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan Tataristan başkentinde düzenlenen basın toplantısında koronavirüs yüzünden Türkiye ziyaretlerini iptal etmemeye çağırdı.

Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan Kazan’da düzenlenen basın toplantısında gazetecileri Başkonsolosluğun 2020 yılında yapacağı çalışma planlarını anlattı.

Başkonsolos basın toplantısında dünyaya yayılan koronavirüs konusuna da değindi.

“Korono virüs tüm dünyaya yayıldı ve Salı günü de Türkiye’de ortaya çıktı. Avrupa’dan dönen bir Türk vatandaşında bu virüs bulundu.

Türkiye virüsün yayılmasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri alıyor, kalabalık yerlerde ve özellikle metro, otobüsler, uçaklar gibi toplu taşıma araçlarının dezen feksiyonu yapılıyor.

Tüm Türk Hava Yolları uçakları düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Özellikle virüsün çok yayıldığı Çin, İran, Irak ve İtalya’ya uçuşlar askıya alındı.

Virüsün Türkiye’de geç olarak ortaya çıkması da, yayılmasının önlenmesine yönelik tüm önlemlerin zamanında alındığını teyit ediyor” dedi.

Başkonsolos Erikan ayrıca, Türkiye’nin en yüksek güvenlik önlemleri aldığı için virüsün turizmi önemli ölçüde etkilemeyeceğini umduğunu belirtti.

Diplomat’a göre, Türkiye’de var olan sıcak hava, virüsün yok olmasına da katkıda bulunacak.

“En önemlisi virüsün yayılmaması için uzmanlarıntüm önerilerini takip etmek, kişisel hijyeni uygulamak gerekiyor. Bu yüzden tatil planlarınızı değiştirmeyin” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Erikan, Türkiye’deki Rusya vatandaşları için karantinanın olmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’da mor renkli buğday yetiştirmeye başlayacaklar

Karışım yöntemyle çıkartılan yeni tür buğday  Arça Bölgesindeki çiftliklerin birinde yetiş…