Anasayfa Duyurular Kazan Başkonsolosluğunda Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılı kutlandı

Kazan Başkonsolosluğunda Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılı kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılı Kazan Başkonsolosluğu’nda da kutlandı. Koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu yıl kısıtlı katılım ile gerçekleşti. 

Tataristan başkenti Kazan’da Türkiye Cumhuriyeti’nin 29 Ekim – Cumhuriyet Bayramı Başkonsolosluk binasında az sayıda bir katılım ile kutlandı.  

Başkonsolos İsmet Erikan gelen konukları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile tebrik etti. 

“Bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle daha az sayıda davetlimiz ile Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Ama önümüzdeki bir zamanda bu küresel salgının sona ereceği ümidiyle daha büyük ve daha coşkulu kutlamalar yapacağımıza inanıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyk önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere şanlı tarihimizin ölümsüz sembölleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duyguları ile anıyorum.  

Görev çevremizde yaşayan büyün vatandaşlarımızın, sizlerin Cumhuriyet Bayramını tekrar kutluyor ve nice güzel bayramlarda birlikte olma dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum”, dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…