Anasayfa Ekonomi Kastamonu Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç: İstikrarlı bir şekilde gelişiyor, yeni pazarlara giriyoruz
Ekonomi - Eylül 23, 2020

Kastamonu Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç: İstikrarlı bir şekilde gelişiyor, yeni pazarlara giriyoruz

Rus Lesprominform dergisi, Kastamonu Entegre’nin, Capital Dergisi’nin “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” araştırmasına atıfta bulunarak başarılara imza attığını belirtti.

Dergi, “Türk iş dünyası dergisi Capital, en büyük şirketlerin yıllık sıralamasını yayınladı. Kastamonu Entegre Holdingi (toplam 24 katılımcı) listede sekizinci sırada yer alırken, Kastamonu Rusya şubesi ilk 50 yurt dışı şubede 20. sırada yer aldı.” bilgisini verdi.

Rus dergi, Kastamonu Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç’ın sözlerini de şöyle aktardı: “Elde ettiğimiz sonuç, yurtdışındaki başarılı iş inşasının canlı bir örneği ve şirketimizin yüksek rekabet gücünün açık bir göstergesidir. Rusya’daki fabrikanın açılışından bu yana Kastamonu istikrarlı bir şekilde gelişiyor, yeni pazarlara giriyor ve ürün cetvellerini düzenli olarak güncelliyor. 2020 yılında, salgına rağmen, Özbekistan’a laminat ve MDF’nin ana ihracatçısı olduk ve Temmuz ayında bir rekor kırdık: altı yıllık operasyonun tamamı için ayda en büyük ürün partisini gönderdik. Elbette bu zor dönemde bizi destekleyen ortaklarımızın da katkısı, emeği bu. Sektörde lider bir üretici ve güvenilir ve sorumlu bir iş ortağı olarak durumumuzu teyit ederek daha iyi sonuçlar için çabalamaya devam edeceğiz. ”

Bu arada Kastamonu Entegre, söz konusu araştırmada, Rusya ve Romanya tesisleri ile ilk 50’deki yerini sağlamlaştırırken, İtalya tesisi ile “Yurt dışında en hızlı büyüyen şirketler” listesinde üçüncü sırada yer almıştı.

FUAD SAFAROV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…