Anasayfa Ekonomi Kastamonu Entegre ve Tataristan Cumhuriyeti Orman Bakanlığı işbirliği konularını ele aldı

Kastamonu Entegre ve Tataristan Cumhuriyeti Orman Bakanlığı işbirliği konularını ele aldı

Kastamonu Entegre ve Tataristan Cumhuriyeti Orman Bakanlığı işbirliği konularını ele aldı.

Tataristan Cumhuriyeti Orman Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, söz konusu bakanlık, Kastamonu ağaç işleme fabrikasıyla ilgili işbirliği konularını ele alan bir video konferans toplantısı düzenledi. Etkinliğe Tataristan Cumhuriyeti Orman Bakanı Ravil Kuzyurov, Yardımcısı Rais Gumerov ve Kastamonu Entegre Rusya Genel Müdür Ali Kılıç katıldı.

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenen yılın son ‘Yatırımcılar Klubü’ toplantısında, RTİB Yönetim Kurulu Üyesi Kastamonu Entegre firmasının Genel Müdürü Ali Kılıç gecede  Onursal  Yılın  Yatırımcısı ödülüne layık görüldü.

Gecede, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov da hazır bulundu.

Daha önce Rusya’da ağaç işleme sektörünün lider üreticisi Kastamonu Entegre, lamine parke ve MDF levhaların ihracat hacminde lider konumuna da ulaşmıştı.

Konuyla ilgili Kastamonu Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç, “Bir şirketin sürdürülebilir gelişimi, kendi düzeyinde ortak bir hedefe ulaşmak için çaba gösteren birçok uzmanın çalışmalarının kümülatif sonucudur.  Çok zor bir izolasyon ve salgın döneminde bile pazardaki konumumuzu korumayı başardığımız için gurur duyuyoruz ve tabii ki daha fazla gelişme beklentisine güvenle bakıyoruz. Esnek iş stratejisi, geçici önlemlerin etkinliği ve etkinliği ile iş ortaklarının desteği, sadece mevcut konumumuzu korumamıza değil, aynı zamanda gelişmemize, yeni başarılara doğru ilerlememize yardımcı oluyor ” şeklinde değerlendirmişti.

Daha önce Rus Lesprominform dergisi, Kastamonu Entegre’nin, Capital Dergisi’nin “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” araştırmasına atıfta bulunarak başarılara imza attığını belirtmişti.

Dergi, “Türk iş dünyası dergisi Capital, en büyük şirketlerin yıllık sıralamasını yayınladı. Kastamonu Entegre Holdingi (toplam 24 katılımcı) listede sekizinci sırada yer alırken, Kastamonu Rusya şubesi ilk 50 yurt dışı şubede 20. sırada yer aldı.” bilgisini vermişti.

Bu arada Kastamonu Entegre, söz konusu araştırmada, Rusya ve Romanya tesisleri ile ilk 50’deki yerini sağlamlaştırırken, İtalya tesisi ile “Yurt dışında en hızlı büyüyen şirketler” listesinde üçüncü sırada yer almıştı.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/kastamonu-entegre-ve-rf-tataristan-orman-bakanligi-isbirligi-konularini-ele-aldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…