Anasayfa Yatırım Kastamonu Entegre Rusya, laminat ve MDF levha ihracatında lider oldu
Yatırım - Ekim 28, 2020

Kastamonu Entegre Rusya, laminat ve MDF levha ihracatında lider oldu

Rusya’da ağaç işleme sektörünün lider üreticisi Kastamonu Entegre, lamine parke ve MDF levhaların ihracat hacminde lider konumuna geldi.

Rusya basınına göre, şirketin analitik servisine göre 2020 yılında Kastamonu Rusya, MDF ve laminat ihracatı için ağaç işleme sektörünün işletmeleri arasında ilk sırada yer aldı. Açıklamada, “Şirket, 31. ila 33. sınıf aşınma direncinin yanı sıra neme dayanıklı ve ateşe dayanıklı da dahil olmak üzere çeşitli MDF levhaların üretiminde uzmanlaşmıştır.  Şu anda Kastamonu’nun üretim kapasitesi yıllık 1.05 milyon m3 MDF levha ve 35 milyon m2 laminat parke. Laminat parke kategorisinde bu, ülkede satılan tüm ürünlerin beşte birini temsil ediyor.” bilgisi verildi.

Şirket açıklamasına göre, üretilen malzemelerin toplam hacminin yüzde 40’ı Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’ndeki  fabrikadan ihraç ediliyor. Ve Laminat parke Avrupa, Asya ve Latin Amerika’daki 27 ülkeye tedarik edilmekte.

ALİ KILIÇ: GURUR DUYUYORUZ!

Kastamonu Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç, “Bir şirketin sürdürülebilir gelişimi, kendi düzeyinde ortak bir hedefe ulaşmak için çaba gösteren birçok uzmanın çalışmalarının kümülatif sonucudur.  Çok zor bir izolasyon ve salgın döneminde bile pazardaki konumumuzu korumayı başardığımız için gurur duyuyoruz ve tabii ki daha fazla gelişme beklentisine güvenle bakıyoruz. Esnek iş stratejisi, geçici önlemlerin etkinliği ve etkinliği ile iş ortaklarının desteği, sadece mevcut konumumuzu korumamıza değil, aynı zamanda gelişmemize, yeni başarılara doğru ilerlememize yardımcı oluyor ” dedi.

Daha önce Rus Lesprominform dergisi, Kastamonu Entegre’nin, Capital Dergisi’nin “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” araştırmasına atıfta bulunarak başarılara imza attığını belirtmişti.

Dergi, “Türk iş dünyası dergisi Capital, en büyük şirketlerin yıllık sıralamasını yayınladı. Kastamonu Entegre Holdingi (toplam 24 katılımcı) listede sekizinci sırada yer alırken, Kastamonu Rusya şubesi ilk 50 yurt dışı şubede 20. sırada yer aldı.” bilgisini vermişti.

Bu arada Kastamonu Entegre, söz konusu araştırmada, Rusya ve Romanya tesisleri ile ilk 50’deki yerini sağlamlaştırırken, İtalya tesisi ile “Yurt dışında en hızlı büyüyen şirketler” listesinde üçüncü sırada yer almıştı.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/kastamonu-entegre-rusya,-laminat-ve-mdf-levha-ihracatinda-lider-oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…