Anasayfa Duyurular “KAMAZ” Yar Çallı şehir hastanelerini kendisi ürettiği anti-epidemik tulumlarla temin edecek
Duyurular - Nisan 2, 2020

“KAMAZ” Yar Çallı şehir hastanelerini kendisi ürettiği anti-epidemik tulumlarla temin edecek

1 Nisanda “KAMAZ” Kamyon Fabrikasının üretim sahasını Genel Müdür Sergey Kogogin ve Yar Çallı Belediye Başkanı Nail Magdeev ziyaret ettiler.

Fabrikanın hemen her sahasında “KAMAZ”ın kendi ürettiği anti-epidemik tulum ve maske dikiş atölyeleri kuruldu. Bu iş ile 50’ye yakın çalışan ilgilenmekte.  Yöneticiler atölyeleri ziyaret ettikten sonra üretilen tulum ve maskelerin fabrika dışında şehir hastanelerinde de kullanılması gerektiğine dair karar aldılar.

Belediye Başkanı Nail Magdeev kararı şu şekilde özetledi: “Biz ürettiğimiz tulumları Yar Çallı şehir hastanelerine ücretsiz olarak teklif edebiliriz. Fakat şu anda bu tür üretim için sertifikamız yok”. Genel Müdür Sergey Kogogin’inin “Sertifika alma süreci bizim hesaplarımıza göre yarım seneyi bulabilir” demesine Magdeev: “Böyle kritik durumla karşı karşıya olduğumuzda sertifikanın olup olmaması incelemesi yapılmaz, giyip çalışmak lazım” diye konuştu.

Fabrikanın görevi günde 550 tulum üretme kapasitesine çıkmak. Plana göre 9 Nisanda 5000 adet tulum hazır olmalı. Magdeev’in açıklamasına göre şu anda şehirde 3000 adet tuluma ihtiyaç bulunmakta.

Haber kaynağı: https://kamaz.ru/press/releases/kamaz_bezvozmezdno_peredast_medikam_naberezhnykh_chelnov_protivoepidemicheskie_kostyumy_svoego_proiz/?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=kamaz-bezvozmezdno-peredast-medikam-na

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye, 2020 ve 2021’in ilk 2 ayında 17 milyon turist ağırladı

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında güvenli turizm uygulama…