Anasayfa Duyurular “İyiliğin Enerjisi”: Tatneft 140 milyon ruble karşılığında 114 sosyal projeyi destekleyecek
Duyurular - Mayıs 6, 2024

“İyiliğin Enerjisi”: Tatneft 140 milyon ruble karşılığında 114 sosyal projeyi destekleyecek

Tatneft’in bu yıl düzenlediği “İyiliğin Enerjisi” hibe yarışması, Tataristan’ın sosyal yaşamını iyileştirmeyi ve toplumun karşı karşıya olduğu mevcut zorlukları çözmeyi amaçlayan 114 projenin hayata geçirilmesine yardımcı olacak.

Tatneft şirketi “İyiliğin Enerjisi” sosyal girişim yarışmasının sonuçlarını özetledi. Yarışma 2016’dan beri düzenleniyor ve bu yıl şirket, toplam 140 milyon ruble tutarında 114 projenin uygulanmasına yardımcı olacak.

Toplamda, organizasyon komitesi 2024 yılında toplam yaklaşık 628,7 milyon ruble tutarında 871 başvuru aldı. Başvurular Tataristan’ın 44 ilçesinin yanı sıra Rusya’nın 16 bölgesinin sakinleri tarafından yapıldı. Aynı zamanda Kazan sakinleri en aktif olanlar oldu – 202 başvuruda bulundular. Ayrıca Almetyevsky bölgesi sakinleri 95, Naberezhnye Chelny – 86 ve Menzelinsky bölgesi – 56 başvuruyla büyük ilgi gösterdi.

Kazan aynı zamanda onaylanan projeler arasında da liderdir – toplam 62,4 milyon ruble değerinde 44 proje. Almetyevsk ikinci sırada – 15 milyon ruble değerinde 14 proje. Naberezhnye Chelny’den başvuranlardan 7 milyon ruble değerinde 7 proje ve Nizhnekamsk’tan 5 milyon ruble değerinde 7 proje onaylandı. Yarışmanın sadece 9 yılında 942 projeye toplam 833,7 milyon ruble destek verildi.

Kültür, bilim ve aile en popüler adaylar oldu
Yarışma 9 kategoride düzenleniyor: “Nüfusun korunmasız gruplarının korunması”, “Aile, annelik, babalık ve çocukluk”, “Sağlıklı yaşam ve turizm”, “Bilim, eğitim ve aydınlanma”, “Kültür ve sanat”, “ Tarihi mirasın korunması”, “Çevrenin korunması ve hayvanların korunması”, “Gençlik projeleri” ve “Tataristan’ın güneydoğusunda karting kulüplerinin geliştirilmesi”.

Tataristan’ın sosyal yaşamını iyileştirmek ve toplumun karşı karşıya olduğu mevcut zorlukları çözmekle ilgilenen ülkenin her sakini buna katılabilir. Geçtiğimiz dokuz yıl boyunca yarışma, sosyal projelerin seçilmesinde etkili bir platform olduğunu kanıtladı.

Başvuru sayısına göre ilk üç sırayı 210 başvuruyla “Kültür ve Sanat”, 128 başvuruyla “Bilim, Eğitim ve Aydınlanma” ve 125 başvuruyla “Aile, Annelik, Babalık ve Çocukluk” aldı.

Başvuruları değerlendirmek üzere federal ortak fonlardan, tanınmış kamu figürlerinden, bilim adamlarından, kültürel ve sanatsal figürlerden, devlet kurumlarının ve eğitim kurumlarının temsilcilerinden 46 kişi uzman olarak davet edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…