Anasayfa Ekonomi Isparta sanayi ve ticaret odası heyetin Tataristan’ı ziyaret etti

Isparta sanayi ve ticaret odası heyetin Tataristan’ı ziyaret etti

RF Tataristan’da çeşitli temaslarda bulunmak için gelen Isparta Sanayi ve Ticaret Odası heyeti Cumhuriyetin Yatırımları Geliştirme Ajansı Başkanı Taliya Minnulina ile görüştü çeşitli şehirlerde temaslarda bulundu. 

Başkent Kazan’da Yatırımları Geliştirme Ajansı Başkanı ile gerçekleşen görüşmede mermer ve su ürünleri sektörlerinde yatırım yapma imkanları konuşuldu. 

Isparta Sanayi ve Ticaret Odası heyeti daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Kazan Başkonsolosluğunda ve Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

 

İki ülke ilişkilerin önemli olduğunu ve karşılıklı yatırım yapılabileceğinden bahseden Başkan Mustafa Tutar, Tataristan’a iki günlük iş gezisinde bulunduklarını ve bu iş gezisinin çok verimli geçtiğini söyledi. 

Son gün Tüben Kama şehrinde ve Alabuga’da “Alabuga” Serberst Ekonomi Bölgesi Başkanı ve Türk yatırımcıları ile görüşme gerçekleştiren heyet Türkiye’nin Tataristan’daki 2,5 milyar doları aşkın yatırımı ile bölge olarak cazip olduğunu ve kendilerine bağlı oldukları firmalara burasının önemini anlatacaklarını ve karşılıklı yatırım ve işbirliğine açık olduklarını belirtti. 

Heyet yetkilileri Tataristan’daki bir çok Türk yatırımı ile Rusya’da parlayan yıldız olan Tataristan’ın gelecekte daha büyük yatırımları çekebileceğini ve Türkiye’nin yatırımcıları arasında iyi ilişkiler ve anlayış olarak ilk sırada yer aldığını belirttiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…