Anasayfa Turizm İnturist şirketi, Türkiye’ye tur satışlarına başladığını duyurdu
Turizm - Temmuz 28, 2020

İnturist şirketi, Türkiye’ye tur satışlarına başladığını duyurdu

İnturist, Rusya’nın başkenti Moskova, St. Petersburg ve Rostov-na-Donu kentlerinden İstanbul, Kapadokya, Antalya ve Dalaman’a tur satışlarının başladığını söyledi.

Rusya’nın Türkiye ile belirli kentler üzerinden uçuşların yeniden başlamasına ilişkin karar almasının ardından İnturist şirketinden Sputnik’e tur satışlarının açıldığı açıklaması yapıldı.

Açıklamaya göre, Moskova, St. Petersburg ve Rostov-na-donu kentlerinden düzenli uçuşlarla İstanbul ve Kapadokya’ya rehberli turların satışı yapılmaya başlandı. Plaj tatili için de, turistlerin düzenli ve charter uçuşlarla Akdeniz kıyılarındaki otellere Antalya; Ege kıyılarındaki otellere de Dalaman varışlı olarak götürülmesi planlanıyor.

Uçuşlar ise THY, AZUR AIR ve Red Wings şirketleri ile gerçekleştirilecek.

Tur kapsamında turistlere Antalya’da 300’den, Ege kıyılarında 90’dan, İstanbul’da 300’den fazla otel teklif ediliyor.

Turistler İstanbul’a 1 Ağustos, Antalya ve Dalaman’a 10 Ağustos itibariyle gönderilmeye başlanacak. Antalya ve Dalaman’a charter uçuşlu programlarsa ekim sonuna kadar sürecek.

Uçuşların durdurulması nedeniyle Türkiye turlarını iptal edenlerin veya başka kentler üzerinden olan turlarını Moskova, St. Petersburg ve Rostov-na-Donu’dan uçuşlu olanlarla yeniden düzenlenmesini isteyenlerin şirkete başvurabileceği de aktarılıyor.

‘Otellerin çoğu, güvenlik sertifikalı’

Öte yandan şirketin Müdürü Sergey Tolçin, Antalya ve Ege kıyılarında henüz açılamayan ve kendilerine çalışmalarına dair bilgi aktarmayan oteller bulunduğunu da ekledi.

Tolçin, sistemlerindeki otellerin çoğunun güvenlik sertifikası aldığını, Ankara’nın belirlediği standartlara uygun olduğunu ifade etti.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

RF Tataristan Cumhuriyeti’nde serbest meslek sahiplerinin toplam geliri 16,8 milyar rubleye ulaştı

Tataristan’da serbest meslek sahiplerinin toplam geliri 16,8 milyar rubleye ulaştı. …