Anasayfa Yaşam İnnopolis’te Rusya’daki ilk robotik otel inşaa edilecek
Yaşam - Mart 16, 2020

İnnopolis’te Rusya’daki ilk robotik otel inşaa edilecek

Tataristan’ın yeni teknoloji şehri İnnopolis’te Rusya’nın ilk robotik oteli inşaa edilecek. 2 buçuk yıl içerisinde inşaa edilecek otel için 500 milyon ruble harcanacak.

İzvestiya gazetesinin Tataristan Başbakanı Roman Şeyhutdinov’u kaynak göstererek yazdığı habere göre, böyle bir otelin yüksek teknoloji şehrinde görünmesi mantıklı.

“Otelde çoğunlukla endüstri etkinliklerine katılan, üniversitede kurumsal eğitime gelen veya tıp merkezi hastalarını ziyaret eden konukların kalması bekleniyor”dedi.

Otelin 30 odasını sosyal ağların genel verileri de dahil olmak üzere 300’den fazla parametreyi dikkate alarak konukların tercihlerini analiz edecek yapay zeka teknolojileri ile donatmayı planlıyorlar.

Teknolojiler misafirlerin duygularını sesler, fotoğraflar ve videolar sesiyle tanıyabilecek ve genel durumu değerlendirebilecek.

Kravt Invest proje geliştiricisinin CEO’su Valeri Kravtsun, verilerin analizine göre bazı cihazlar çalıştırılacak veya kapatılacak, sıcaklık ve ışık düzenlenecek, yiyecek, içecek, çeşitli hizmetler teklif edilecek, dedi.

Kravtsun bir de, yapay zekanın, muhtemelen bir görüntü ve sesle yerleşik teknolojiler aracılığıyla konuklarla iletişim kuracağını belirtti, ancak ilk başta resepsiyonda konuklara gerçek insanların hizmet vereceğini kaydetti.

İnnopolis’te bir robotik otel inşaatı yaklaşık 2,5 yıl sürecek. Projenin uygulanması 500 milyon ruble tutarında olacak, miktarın üçte biri yenilikçi teknolojilerin uygulanması için harcanacak.

Gelecekte Moskova, Sankt Petersburg ve Kazan’da da benzer oteller inşa etmeyi planlıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Kazan’daki atık su arıtma tesislerinin yeniden inşası %84 tamamlandı

Bu yıl, “Volga’nın İyileştirilmesi” federal projesi kapsamında KazanR…