Anasayfa Ekonomi Hyundai Rusya’da motor fabrikası inşa etmeye başladı
Ekonomi - Temmuz 5, 2020

Hyundai Rusya’da motor fabrikası inşa etmeye başladı

Rus resmi Rossiyskaya Gazeta gazetesinin haberine göre, Hyundai Motor, St. Petersburg kentinde otomobil motorları üretmek için bir fabrika kurmaya başladı.

Fabrikanın, Sestroretsk bölgesindeki Hyudinai otomobil montaj fabrikası (Hyundai Solaris ve Creta ve Kia Rio üretiyor) yanında faaliyet göstereceği de kaydedildi. Habere göre fabrikada Gamma ailesinin 1.6 litrelik benzinli motorları üretimi yapılarak piyasaya sürülecek  Bu arada her üç model üretimi de söz konusu.

Burada işletme operatörü Hyundai iştiraki Hyundai Wia Rus şirketi olacak. Şirket otomobil parçaları üreten bir firma olarak tanınıyor.

İlk aşamada, Hyundai Wia Rus yılda iki vardiyada 240 bin motor üretecek. İşletmenin daha sonraki kapasitesi yılda 330 bin motor olacak.

Yeni bir şirketin inşasına yapılan yatırım yaklaşık 13,1 milyar ruble olacak. Yaklaşık 36 bin metrekarelik alanda 500’den fazla kişi istihdam edilecek.

Yeni Hyundai Fabrikası, Rusya’daki binek motorların üretimi için en büyük işletmelerden biri olmayı da vaat ediyor. Bugün Rusya’da Avtovaz  (yılda 900 bin motor) ve Zavoljski Motor Fabrikası (yılda 450 bin) piyasanın liderleri.

foto Hyundai basın servisi

FUAD SAFAROV

www.rtib.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…