Anasayfa Ekonomi Hayat Kimya: Rusya pazarına inanıyoruz!

Hayat Kimya: Rusya pazarına inanıyoruz!

Hayat Kimya Rusya Genel Müdürü Sayın Metin Mete, Rusya pazarına inandıklarını kaydetti.

Rusya’da yeni yatırımla ilgili açıklama yapan Mete, “Rusya pazarına inanıyoruz. Dolayısıyla koronavirüs salgınının neden olduğu zor koşullara rağmen Rusya’da sürekli yatırım yapıyoruz. Rusya Federasyonu pazarındaki istikrarlı büyümemiz ve liderliğimiz, Rusyalı tüketicilere daha da geniş ölçekte yüksek kaliteli ürünler sunma konusunda bizi motive ediyor” dedi.

Hayat Kimya,  Rusya’daki ilk fabrikasını 2015 yılında RF Tataristan Cumhuriyeti’nde kurmuştu. Şirket, şimdi de Moskova’ya yakın Kaluga bölgesinde selülozlu temizlik kağıdı üretecek dev bir tesis daha inşa ediyor.

Dün Rus basınına göre, Hayat Holding, Kaluga Bölgesi’nin Borovskiy ilçesindeki Kaluga Özel Ekonomik Bölgesi’nde fabrika inşa edecek. Söz konusu fabrikada tuvalet kağıdı, kağıt havlular ve peçeteler üretilecek.

Şirket basın bürosu haberine göre, projeye yapılan yatırım hacmi de  9 milyar ruble olacak. Basın açıklamasında, “Bu tesis, Rusya’daki şirketin dördüncü fabrikası olacak. Yıllık kapasitesi de 70 bin ton ürün olacak. Projeye yatırım hacmi 9 milyar ruble değerinde” bilgi verildi.

Kaluga fabrikasında toplam çalışan sayısı 600 kişiye de ulaşacak.

Rus basınına göre, Kaluga tesisi, 280 bin tonun toplam üretim kapasitesine sahip bir ülkedeki en büyük sıhhi sağlık ve hijyenik mal üreticisi olarak Hayat Rusya’nın konumunu güçlendirecek. Şirketin, Rusya Federasyonu’ndaki toplam yatırım, 60 milyar rubleye de ulaşmakta.

Bu arada, Hayat Holding, Rusya Federasyonu’nda 88,5 bin dağıtım noktasına yayılan ürünler, aynı zamanda Belarus, Azerbaycan, Kazakistan, Estonya ve Letonya’nın da bulunduğu 14 ülkeye ihraç ediliyor.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/hayat-kimya-rusya-pazarina-inaniyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…