Anasayfa Duyurular Halal Life Style: Tataristan alışveriş merkezlerinde ibadet odaları açılabilir
Duyurular - Kasım 20, 2020

Halal Life Style: Tataristan alışveriş merkezlerinde ibadet odaları açılabilir

Tataristan Cumhurbaşkanı Müslüman işadamlarının alışveriş merkezlerinde ibadet için odalar oluşturulması teklifini destekledi. Bu öneri Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki girişimcilerle yapılan toplantıda yapıldı. 

Rusya Federasyonu Müslüman Girişimciler Derneği Başkanı Aydar Şahimardanov, Tataristan Cumhuriyeti yetkililerinden alışveriş merkezlerinde ibadet odalarının açılmasına yardımcı olmalarını istedi. 

Şahimardanov yaptığı konuşmasında, Kazan alışveriş merkezinde kendi paramızla tamirat yapıyoruz, ibadet odaları açıyoruz, onların aylık bakım ve elektrik faturalarını ödüyoruz. Bu tür projeler şu anda “Suvar Plaza” ve “Karavan” alışveriş merkezlerinde uygulanmakta. Kazan’ın diğer alışveriş merkezlerinde ve cumhuriyetin büyük şehirlerinde ibadet odalarının açılması için destek vermenizi istiyorum, dedi. 

Ona göre, bir ibadet odası düzenlemek için alışveriş merkezlerinin 20-25 metrekarelik bir alana sahip odalar tahsis etmesi gerekecek.  

“Biz onarımları, aylık kira ve elektrik faturalarını tam olarak üstleniyoruz. Helal Yaşam Tarzının geliştirilmesinde ibadethanelerin açılmasının önemli bir desteği olacağına inanıyorum”dedi Şahimardanov. 

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov bu fikri destekleyerek alışveriş merkezlerine Cumhurbaşkanlığı ricası ile başvuru yapma talimatı verdi.  

“Bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Böyle bir yerler olsun. Bundan dolayı alışveriş merkezlerinde ziyaretçi sayısı artacak. AVMlere namaz sırasında da müşteriler gidebilecek. Hoşgörümüzü göstereceğiz ”dedi Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…