Anasayfa Ekonomi FCA, bir satış elemanı yüzünden 8.7 milyon dolar zarar etti

FCA, bir satış elemanı yüzünden 8.7 milyon dolar zarar etti

Ülkemizdeki “pazarlık sünnettir” anlayışı, dünyanın her noktasında farklı şekilde kendini gösteriyor. Fakat bu pazarlığı bir fırsat haline getiren kişiler, bağlı oldukları markaları zarara uğratıyor. Amerika’dan gelen bu habere göre FCA, “aile indirimi” yapan bir satışçının kendisini milyonlarca dolar zarara uğrattığını keşfetti. 2014 yılından beri bu durumu suistimal eden satışçıya dava açıldı.

Davaya göre bu kişi, Amerika’nın en gönlü bol satışçısı. FCA’in, çalışanlarının aileleri için hazırladığı özel indirim kodunu Kuzey Amerika’da en çok kullanan isim olan bu “Robin Hood” markaya tam 8.7 milyon dolar zarar ettirmiş. Öyle ki bu satışçının “binlerce” akrabası olduğuna inanılıyor.

Fakat işin içerisine İçişleri Bakanlığı’nın karışması ile birlikte satışçının foyası ortaya çıkmış. Bulgulara göre bu kişi Facebook üzerinden “uzaktan akrabası” olduğunu iddia ettiği kişilere indirim kodları satıyormuş. Suçlanan ismin haksız gelir sağlamasının yanı sıra, FCA’den 700.000 dolara ulaşan satış ödülü aldığını da belirtelim.

Bu kişinin tek başına bir showroom’daki tüm modelleri satabildiği söyleniyor. Hatta satışçı, geçtiğimiz yılın Ocak ayında tam 250 adet satış gerçekleştirmiş. FCA’in soruşturmasının ardından ise bu durumun akıbeti ortaya çıkmış.

Şu sıralarda dolandırıcılık suçlamaları ile karşı karşıya kalan bu kişinin alacağı ceza ise merakla bekleniyor.

https://tr.motor1.com/news/504845/fca-zarar-sat%C4%B1%C5%9F-eleman%C4%B1/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…