Anasayfa Duyurular Dakar rallisine katılmanın maliyeti 39 bin dolar

Dakar rallisine katılmanın maliyeti 39 bin dolar

Rusya yarış pilotu Anastasiya Nifontova bugünlerde Suudi Arabistan çöllerinde düzenlenen Dakar rallisine katılımın maliyetinden bahsetti. 

Nifontova sözlerine göre, Dakar’ın başlangıç ​​listesinde yer almanın en ucuz yolu, bir motosiklet ile katılmak. Böyle katılımcılara ralli 15.700 Euro’ya mal olacak. Yanınızda teknik bir araç ve artı bir yardım aracı olursa 4500 Euro ve 2500 Euro ödemek gerekecek. 

Her ekip üyesi için (ve bir araçta en az iki tane olmalıdır) – artı 10 bin Euro. Toplamda, takımlı bir motosiklet için fiyat 37 bin avrodan başlıyor, dedi. 

Ancak uçak biletlerini, otel konaklamalarını, navigasyon kirasını, yemekleri ve benzerlerini de unutmayın, diye yazıyor Nifontova VKontakte sosyal ağındaki sayfasında. 

Yarışmacı kamyon yarışmalarına katılım ücretlerinden de bahsetti: “Kamyonlar. Her biri 39.400 Euro, ayrıca devasa teknik ekipman kamyonları için 10 bin Euro. Her ekip üyesi için 10 bin euro (KAMAZ’ın yaklaşık 70 kişilik bir ekibi var). Burada bütçeler bir milyon avroyu aşıyor dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…