Anasayfa Uncategorized Çavuşoğlu’nun açıklamaları Rus medyasında geniş yer aldı
Uncategorized - Nisan 21, 2021

Çavuşoğlu’nun açıklamaları Rus medyasında geniş yer aldı

Habertürk TV’de moderatörlüğünü Mehmet Akif Ersoy’un yaptığı Nedir Ne Değildir programına konuk olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, gazeteci Afşin Yurdakul ve Çetiner Çetin’in sorularını yanıtlaması Rus medyasında da geniş yer aldı.

İngiliz dilinde yayın yapan Russia Today televizyonu haberi, “Türk Dışişleri Bakanı, uçuşların yeniden başlaması konusunda Rusya’yı ziyaret etmeyi planlıyor” şeklinde yorumladı.

Resmi İtar Tass haber ajansı da, “Türkiye’den bir heyet, turistlerin tatilini için Rusya’ya gidebilir.” dedi.

İnterfaks haber ajansı ise, “Türk Dışişleri Bakanı, turizm alanındaki işbirliğini görüşmek üzere Rusya’yı ziyaret edeceğini açıkladı” şeklinde yayınladı.

Ura.ru haber portalı da, “Türkiye, Rus turistlerin nasıl geri dönmesinin yolunu buldu.” diye Çavuşoğlu’nun olası Moskova ziyaretini yorumladı.

Resmi Vesti haber tv kanalı ise, “Türk Dışişleri Bakanı Moskova’yı ziyaret etmek ve uçuşların yeniden başlamasını görüşmek istiyor” dedi.

Ren TV kanalı da, Çavuşoğlu’nun Moskova’ya geleceğini kaydetti.

Çok okunan günlük gazetelerden Moskovski Komsomolets, Bakan Çavuşoğlu’nun turizm işbirliğini görüşmek için Moskova’yı ziyaret etmeyi planladığını yazdı.

Resmi Ria Novosti haber ajansı da, Türkiye’nin uçak seferlerinin yeniden başlatılması konusunda Moskova ile görüşmek istediğine işaret etti.

Vestnik Kavkaza (VK) haber ajansı ise, “Çavuşoğlu’nun açıklamasına göre, Türkiye’de koronavirüs vakalarının artması nedeniyle Rusya’dan uçak seferleri sınırlandırıldı. Ve iki ülkenin liderleri bu konuyu ele aldı ve karar alındı, burada politika yok.” diye Türk bakanın açıklamalarına yer verdi.

Lenta.ru haber portalı da, Çavuşoğlu’nun Rus S-400 füze sistemi ile ilgili açıklamalarını hatırlattı.

Benzer haber ve değerlendirmeler yaklaşık 50 Rus medya mecrasında yer aldı.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/cavusoglunun-aciklamalari-rus-medyasinda-genis-yer-aldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

12 milyar doları özel sektöre sunulacak

Dünya Bankası, Türkiye için hazırlanan Ülke İşbirliği Çerçevesi (CPF) kapsamında yeni sunu…