Anasayfa Duyurular Çavuşoğlu, 29 Aralık’ta Lavrov ile görüşecek
Duyurular - Aralık 25, 2020

Çavuşoğlu, 29 Aralık’ta Lavrov ile görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 29 Aralık’ta Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya gelecek.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 29 Aralık’ta Rus mevkidaşı Lavrov’un davetlisi olarak Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi çerçevesinde 8’inci Ortak Stratejik Planlama Grubu toplantısına katılmak üzere Soçi’ye gidecek.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Çavuşoğlu’nun Rusya’ya yapacağı resmi ziyaret ile ilgili bilgi verdi.

Her iki bakanın görüşmesi esnasında uluslararası sorunlar ve bölgesel güncel konuların detaylı şekilde ele alınacağı aktarıldı.

Görüşmelerin ana konusu Dağlık Karabağ olacak

Görüşmede 10 Kasım’da Dağlık Karabağ konusunda Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin üçlü açıklamasının hayata geçirilmesi ile ilgili mevcut sorunların detaylı şekilde ele alınmasının planlandığını vurgulayan Zaharova, bölgede taraflara insani yardım, muhtemel çatışma riskinin en aza indirilmesi konusuna vurgu yapılacağına işaret etti.

Zaharova, “Görüşmelerin odak noktası Dağlık Karabağ çatışma alanında ateşkesin ve askeri faaliyetlerin izlenmesi için Rus-Türk ortak merkezinin faaliyetlerinin yoluna sokulması olacak” dedi.

https://www.trthaber.com/haber/gundem/cavusoglu-29-aralikta-lavrov-ile-gorusecek-540794.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…