Anasayfa Yatırım BTSO, Rusya dahil ihracat yolunda iş dünyasına rehber oluyor

BTSO, Rusya dahil ihracat yolunda iş dünyasına rehber oluyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), pandemi döneminde üyelerinin dış ticarette yol haritasını belirlemek üzere webinar buluşmalarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, BTSO ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) iş birliğinde Temmuz ayından bu yana 25’ten fazla webinar program düzenlendi. Web seminerleri ile farklı coğrafyalardaki hedef ülkelerde pandemi sürecinde yaşanan gelişmelerle ilgili iş dünyasına önemli bilgiler veriliyor.

BTSO, düzenlediği webinarlar ile Bursalı ihracatçıları Ticaret Müşavirleri ile sanal ortamda bir araya getiriyor. BTSO Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında şimdiye dek 25 webinar düzenledi. Webinarlar, Almanya, Baltık Ülkeleri, Bulgaristan, Birleşik Krallık, Ukrayna, Rusya, Özbekistan, Romanya, Kuveyt, Belçika, İspanya, Suudi Arabistan ve Tunus pazarları mercek altına alındı. Ülkelerin ticari ortakları ve potansiyel pazarların gündeme alındığı programlar, iş dünyasının geniş katılımıyla yapıldı.

Düzenlenen webinarlarda, Büyükelçi, Ticaret Müşavirleri ve Ataşeler ile toplantılara konuşmacı olarak katılan işbirliği kuruluşlarının temsilcileri bilgi ve tecrübelerini Bursa iş dünyasına aktarıyor. Programlarda pandemi öncesi ve sonrası hedef ülkedeki mevcut durum, salgın sonrasındaki işbirliği imkanları ve firmaların pazara girişte dikkat etmesi gereken konular işleniyor.

https://www.bursadabugun.com/haber/btso-ihracat-yolunda-is-dunyasina-rehber-oluyor-1365562.html

https://www.rtib.org/tr/haberler/btso,-rusya-dahil-ihracat-yolunda-is-dunyasina-rehber-oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…