Anasayfa Ekonomi Bloomberg, Kazan’ın yüksek düzeyde iyileşme kaydettiğini bildirdi
Ekonomi - Eylül 18, 2021

Bloomberg, Kazan’ın yüksek düzeyde iyileşme kaydettiğini bildirdi

Amerikan haber ajansı Bloomberg, Tataristan Cumhuriyeti’nin başkentindeki kamusal alanların gelişimi ile ilgili bir makale yayınlayarak, Kazan’ın peyzaj ve peyzaj deneyiminin dünyanın birçok büyük şehrine örnek olabileceğini kaydetti. 

Bloomberg, 2015 yılından bu yana Tataristan’ın başkentinin dönüşümü üzerinde çalışan Tataristan Cumhurbaşkanı Danışmanı Natalia Fişman-Bekmambetova’nın Kazan’ın görünümünü 6 yılda neredeyse tanınmayacak şekilde değiştirmeye yardımcı olduğuna dikkat çekti. 

Blomberg makalesinde “Kazan, monoton beton kule kompleksleri ve otoparklarla çevrili tipik bir Sovyet sonrası şehirdi. 1991’de Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana, terk edilmiş kamusal alanların yeniden inşasına veya yenilerinin inşa edilmesine çok az ilgi gösterildi.  

Fişman-Bekmambetova’nın gelişinden altı yıl sonra, genellikle “yeşil devrim” olarak adlandırılan büyük ölçekli bir girişim, Moskova’nın 450 mil doğusundaki bu şehrin çehresini önemli ölçüde değiştirdi “diye yazdı. 

Makalenin yazarları, Fişman-Bekmambetova’nın sıkı rehberliği altında Tataristan’da 420’den fazla projenin yeniden inşa edildiğini vurguladı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…