Anasayfa Ekonomi Başkurtistan Cumhuriyeti: Türk iş dünyasını bekliyoruz, iyi koşullar sunabiliriz
Ekonomi - Ağustos 24, 2020

Başkurtistan Cumhuriyeti: Türk iş dünyasını bekliyoruz, iyi koşullar sunabiliriz

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkurtistan Dış Ekonomik İlişkiler Devlet Komitesi Başkanı Margarita Bolıçeva, Türk iş dünyasını bölgeye yatırıma davet ettiklerini kaydederek, “Bunun için iyi koşullar sağlamaya da hazırız.” çağrıda bulundu.

Başkurtistan Cumhuriyeti’nin Sibay kentinde düzenlenen Tüm Rusya Yatırım Sabantuyu: “Zauralye-2020” başlıklı dev forumunda açıklama yapan Bolı.eva, Türkiye ile ticari ekonomik ilişkilerin artırılmasından yana olduklarını kaydetti. Bolıçeva, “Eylül ayı sonlarında Başkurtistan’ın İstanbul’da Temsilciğini açıyoruz. Bu, Türkiye ile ticari ekonomik ilişkilerimizin artırılmasını hedeflediğimizi gösteriyor. Türkiye bu ilişkiler açısından bizim için önemli ülkelerden biri. Başkurtistan Cumhuriyeti lideri Sayın Radiy Habirov’un dediği gibi, biz ikili ticari ekonomik işbirliğimizin gerçek potansiyelinden yararlanmıyoruz.” dedi.

BAŞKURTİSTAN’IN NASIL EKONOMİK POTANSİYELE SAHİP OLDUĞUNU YERİNDE GÖRMEK LAZIM

Başkurtistan Dış Ekonomik İlişkiler Devlet Komitesi Başkanı Bolıçeva sözlerine şöyle devam etti: “Başkurtistan zengin ekonomik bölge. Bölgemizin nasıl ekonomk potansiyele sahip olduğunu yerinde görmek lazım. Başkurtistan sadece harika bal üretmiyor. Evet harika bal ürünlerimiz, Kuzey Amerika, Avrupa ve Güneydoğu Asya’da büyük talep görüyor. Fakat bölgemizin diğer zenginleri de var. Örneğin, Almanya’daki BMW ve MERCEDES fabrikaları Başkurtistan’da üretilen karbon siyahını kullanıyor. Diğer örnekleri de verebilirim. Dolayısıyla bölgemiz zengin potansiyele sahip. Bu nedenle Türk iş dünyasını bölgemize yatırıma davet ediyoruz. Bunun için iyi koşullar sağlamaya da hazırız.”

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/rf-baskurtistan-cumhuriyeti-turk-is-dunyasini-bekliyoruz,-iyi-kosullar-sunabiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…