Anasayfa Duyurular Bakan Yardımcısı Yavuz: Otellerimizde tedbirler en iyi şekilde alınıyor
Duyurular - Turizm - Türkiye'den - Temmuz 12, 2021

Bakan Yardımcısı Yavuz: Otellerimizde tedbirler en iyi şekilde alınıyor

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz, koronavirüse karşı otellerde tedbirlerin en iyi şekilde alınıp uygulandığını, yerli ve yabancı turistlerin güvenli tatil yapmalarına imkan sağlandığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Türkiye’nin kültür ve turizmde önemli potansiyelinin bulunduğunu söyledi.

Sadece deniz turizmine yönelik çalışma yapmadıklarını anlatan Yavuz, turizmin çeşitlendirilmesine yönelik de faaliyetleri olduğunu vurguladı.

Özellikle kültür noktalarını turizme daha fazla dahil etmek istediklerini anlatan Yavuz, “Çünkü Türkiye’nin inanılmaz potansiyeli var. Turizmde sadece denizlere mahkum değiliz. Son 19 yılda yapılan yatırımlarla artık insanlar tarihi ve doğal yerleri daha çok gezmeye başladı, tatilinde buna daha çok yer vermeye başladı. Bu nedenle kültürel mekanlarımız eskiye oranla daha fazla ziyaretçi alıyor. Bu da bizi memnun ediyor. Esas tatil, esas turizm böyle bir şey” dedi.

Türkiye, Güvenli Turizm Sertifikası’nı ilk uygulayan ülkelerden 

Türkiye’nin “Güvenli Turizm Sertifikası”nı dünyada öncü şekilde ilk uygulayan ülkelerden olduğuna dikkat çeken Yavuz, konaklama tesislerinin bu programa ilgi gösterdiğini vurguladı.

Yavuz, COVID-19 sürecinde gerekli tüm tedbirlerin alındığına değinerek, “Otellerimizde tedbirler en iyi şekilde alınıyor ve uygulanıyor. Yerli ve yabancı misafirlerimizin güvenli şekilde tatillerini yapmalarını sağlıyoruz. Başta ören yerlerimiz, müzelerimiz, tiyatrolarımız, kültür merkezlerimiz olmak üzere buralarda da ‘güvenli turizm’ nosyonuyla tedbirleri alıp kültür faaliyetlerimizi başlattık” dedi.

Hedef geçen seneki turist sayısını geçmek

Turizm sektöründe çalışanların nisanda COVID-19 aşılarının tamamlandığını anlatan Yavuz, şunları söyledi:

“Şimdi aşılamayı toplum olarak çoğaltmamız ve Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekiyor. Tedbirlere uyarsak ve aşılarımızı olursak gezmeye, seyahat etmeye devam edebileceğiz. Geçen yıl 16 milyon turist, 12 milyar dolar döviz girdisi sağlanmıştı. Hedefimiz bu sene bunun çok daha üzerine çıkabilmek. Kurallara uyarsak hem sezon uzayacak hem de daha uzun seyahat edilebilecek. Ayrıca yabancı ziyaretçiler daha fazla gelmeye başlayacak. Gönül istiyor ki 25-30 milyon bandında ziyaretçi sayısına ulaşalım. Bu tamamen günlük vaka sayımızla ilgili. Aşı olsak bile disiplinimizi bozmamız, maske kullanmaya devam etmemiz gerekiyor.”

https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/bakan-yardimcisi-yavuz-otellerimizde-tedbirler-en-iyi-sekilde-aliniyor-594897.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

“KFU dört yıl boyunca fiyatları düşük tuttu”: Kazan’daki üniversitelerde okumanın maliyeti ne kadar?

Tataristan üniversiteleri, 2024/25 başvuru sahipleri için ücretli eğitimin maliyetini kesk…