Anasayfa Duyurular Bakan Ersoy : Güvenli turizm sertifikası bütün tesislere yayılacak

Bakan Ersoy : Güvenli turizm sertifikası bütün tesislere yayılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Türkiye’nin koronavirüsü ortamında

turizmde gösterdiği başarıda güvenli turizm sertifikasının önemli rol oynadığını belirterek mecliste görüşülmekte olan tasarı yasalaştığında bunun bütün tesisler için daha etkin biçimde kullanılması için bakanlığa yetki verileceğini bunu da kullanacaklarını söyledi.

Fox TV’de Çalar Saat programına konuk olan Bakan Ersoy, Türkiye’nin güvenli turizmi başlatan ve en iyi şekilde uygulayan ülke olduğunu, güvenli turizm sertifikası nedeniyle turistlerde vaka sayılarının düşük olduğunu söyledi.

Bakan Ersoy, eskiden 50 oda ve üzeri tesisler için zorunlu olan güvenli turizm sertifikasının 30 oda ve üzeri tesisleri de kapsayacak şekilde genişlediğini belirterek ‘’Şu an Meclis’te olan yeni turizm kanunu bakana bu yetkiyi daha aşağıya çekme yetkisi veriyor’’ dedi.

Turizm çalışanlarının aşılanmasına başlandığını belirten Ersoy, aşılamanın güvenli turizm belgesine sahip açık otellerde başladığını söyledi.

İspanya’yı geçtik

Avrupa’da ticari endişeden kaynaklı siyasi kararların aldığını ileri süren Ersoy, Tükiye’nin şu anda dünyada en fazla tanıtım yapan ülke olduğunu iddia etti. Ersoy, Türkiye’nin bu yıl İngiltere pazarındaki rezervasyonlarda İspanya’yı geride bıraktığını da sözlerine ekledi.

https://www.turizmgazetesi.com/haber/bakan-ersoy-guvenli-turizm-sertifikasi-butun-tesislere-yayilacak/80412

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…