Anasayfa Ekonomi ANTTEQ, Moskova’da yeni bir elit konut proje başlattı
Ekonomi - Nisan 9, 2021

ANTTEQ, Moskova’da yeni bir elit konut proje başlattı

Uluslararası boyutta dev inşaat projelerine imza atan Ant Yapı iştiraki ANTTEQ şirketi, Rusya’nın başkenti Moskova’da Will Towers isimli yeni elit konut projesinin inşaatına başladı.

Konuyla ilgili açıklama  ANTTEQ şirketi  ​ortaklarından İsmet Birinci tarafından yapıldı. Türk işadamı Birinci, “Moskova’nın Ramenki bölgesinde yeni bir elit konut projeyi başlattık. 30 ayda bitirmeyi planlıyoruz. 55 katlı 3 blok. Çok elit bir proje. Will Towers, Ramenka Nehri’ne yakın konut gökdelenlerinden oluşan modern bir tesis olmakta. Buradaki dairelerin pencerelerinden aşağıdan Moskova’nın etkileyici manzarasını yakalamak mümkün. Moskova Devlet Üniversitesi MGU başta olmak üzere önemli Rus üniversitelere yakın bir alan. Yeşillik manzarası da etkileyici.” dedi.

Çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Birinci, “Önümüzdeki dönemlerde de Moskova’nın elit projelerini başlatmayı planlıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Tabii ki genel olarak piyasada işçi sıkıntısı var. Çözmeye çalışıyoruz.” şeklinde değerlendirdi.

Bu arada daha önce basına konuşan Birinci, çalışmalarının Moskova Belediyesi tarafından yüksek değerlendirildiğine işaret ederek sunları kaydetmişti. “Moskova’da Kremlin Sarayı’nın karşısındaki Moskova nehrinin diğer kıyısında konut, otel ve ofislerin yer alacağı “Zolotoy Ostrov” (Altın Ada) projesinin inşaatını başarıyla tamamladık. Burası eski Çarlık Rusyası döneminde en prestijli ve sosyete mekanlarından biriydi. Bu gibi projelerimize Moskova Belediyesi olumlu not verdi ve yüksek değerlendirmekte. Bu arada, Rusya’nın en büyük havalimanlarından Moskova’daki Domodedovo’nun 2. Terminal binasının inşaatını söz verdiğimiz tarihte tamamladık. Genel olarak işverenler çalışmalarımızdan memnun.”

ANTTEQ şirketi ortaklarından İsmet Birinci, “Ant Yapı olarak dünyanın en büyük 20 inşaat firması arasına girmeyi hedefliyoruz” diyerek hedeflerini de dile getirmişti.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/antteq,-moskovada-yeni-bir-elit-konut-proje-baslatti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’daki lojistik merkezlerine 9,4 milyar RUB yatırım yapıldı

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti Yatırım Geliştirme Ajansı başkanı Talia Minull…