Anasayfa Yatırım Afrika ülkeleri Tataristan’daki girişimcilerle ilişkileri geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyor
Yatırım - 2 hafta önce

Afrika ülkeleri Tataristan’daki girişimcilerle ilişkileri geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyor

28 Mart’ta Ticaret ve Sanayi Odası’nda RF Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şamil Ageev ile Rusya’daki Ekvator Cumhuriyetleri Federasyonu’nun Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçileri arasında bir toplantı düzenlendi. Gine, Angola ve Burundi.

Afrika ülkelerinin büyükelçileri, Afrikalı ortakların önceliklerini dikkate alma yaklaşımı doğrultusunda Afrika kıtasıyla yeni ilişkiler geliştirmek amacıyla Kazan’a geldi.

Oda ziyareti kapsamında cumhuriyetin ilgili bakanlık, daire başkanlığı, kamu kuruluşu ve girişimcilerinin temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirildi. Konuklar, IIR KFU’nun temsilcileri – Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Uluslararası Faaliyetlerden Sorumlu Direktör Yardımcısı Albina Imamutdinova ve IIR Bölgesel Çalışmalar ve Dijital Beşeri Bilimler Bölüm Başkanı Luiza Karimova’nın eşliğinde odaya geldi. Misafirlere, “BRICS Ülkeleri Araştırma Merkezi” Araştırma Merkezi’nin enstitü bazında faaliyet gösterdiği, ayrıca KFU’nun desteğiyle Kazan’da Afrika’nın ilk Evi’nin açıldığı anlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Kazan’daki yol işaretlemelerine ₽470 milyon harcanacak

Kazan Belediye Başkanı İlsur Metshin, kentteki yol işaretlemelerine 470 milyon ruble harca…