Anasayfa Duyurular ABD’li astronot uzaydan İstanbul’u fotoğrafladı: Harika görünüyor

ABD’li astronot uzaydan İstanbul’u fotoğrafladı: Harika görünüyor

Van Gölü’nün ardından bu kez uzaydan İstanbul’a ait bir kare geldi. Amerikalı astronot Shane Kimbrough, İstanbul’un Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan çekilmiş görüntülerini paylaştı.

NASA astronotu uzaydan İstanbul’u görüntüledi. Amerikalı astronot Shane Kimbrough, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan İstanbul’un fotoğraflarını çekti.

Ardından fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Kimbrough, İstanbul Boğazı ile Atatürk Olimpiyat Stadı’nın görüldüğü paylaşımında, “İstanbul, Türkiye… Uzaydan harika görünüyor” diye yazdı.

“İkinci fotoğrafta ülkenin en büyük stadyumu Atatürk Olimpiyat Stadı’nı görebilirsiniz.” notuyla bir başka fotoğraf daha paylaştı Kimbrough.

 

“Stadyum, adını Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyor” ifadelerini kullandı.

57 yaşındaki Kimbrough ve Avrupalı meslektaşı Thomas Pesquet, geçen ay Uluslararası Uzay İstasyonu’nun güneş panellerini değiştirmek için 6 saat 45 dakikalık bir uzay yürüyüşü gerçekleştirmişti.

Amerikalı astronot Kate Rubins de, uzaydan Van Gölü’nün fotoğrafını çekmişti. NASA tarafından düzenlenen “Dünya Turnuvası” yarışmasında bir milyona yakın oy alan fotoğraf, dünyanın farklı bölgelerine ait kareleri geride bırakarak birinci olmuştu.

https://www.trthaber.com/haber/dunya/abdli-astronot-uzaydan-istanbulu-fotografladi-harika-gorunuyor-596809.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…