Anasayfa Duyurular 2021’den itibaren Rusya okullarında futbol dersleri verilecek. Tataristan pilot bölgelerden biri olacak
Duyurular - 2 hafta önce

2021’den itibaren Rusya okullarında futbol dersleri verilecek. Tataristan pilot bölgelerden biri olacak

Rusya’da yeni eğitim öğretim yılından beden eğitimi dersleri çerçevesinde futbol dersleri verilmesi kararına gelindi. Futbol dersleri ülkenin bir kaç bölgesinde denenecek. Bunlar arasında Tataristan da var. 

Futbol dersleri projesinde hem erkeklerin hem de kızların futbolda top tutmanın ve kombinasyonların temel tekniklerini öğrenmeleri, bu spor hakkında kendi bölgelerinde, Rusya’da ve dünyada daha fazla bilgi edinmeleri, oyunda karşılıklı yardımlaşma ve takım çalışması becerilerini geliştirmeleri planlanıyor. 

“Okula futbol” Programı her çocuğa düzenli olarak spor yapma ve futbola yakınlaşma, okul yarışmalarında kendilerini kanıtlama ve böylece bölgesel eğitmen-antrenörler tarafından fark edilmeleri için fırsat verecek.  

2021’de okullarda futbolun geliştirilmesine yönelik stratejinin tüm unsurlarının kapsamlı bir şekilde uygulanması için üç pilot bölge seçildi. Bunlar Tüben Novgorod, Sverdlovsk bölgeleri ve Tataristan Cumhuriyeti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Günde yaklaşık bin Tataristanlı koronavirüse karşı aşı yaptırdı

RF Tataristan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın basın servisi haberine göre,18 Ocak 2…