Kastamonu Entegre SEZ “Alabuga”da üretimini genişletiyor

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Başkanlığında SEZ “Alabuga” Denetim Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda SEZ “Alabuga”da üç yeni yatırım projesi açılması ve mevcut Kastamonu Entegre ve Ford Sollers Alabuga Şirketlerinin de genişletilmesi onaylandı.

Toplantı açılışında bir konuşma yapan Tataristan Cumhurbaşkanı, özel ekonomik bölgenin dinamik olarak geliştiğini belirtti.

Rüstem Minnihanov’un sözlerine göre, SEZ “Alabuga”da 2019’da 5 yeni şirketin yatırım projeleri gerçekleeştirildi, 3 şirket de üretimlerine başladı.

Tataristan Cumhurbaşkanı SEZ “Alabuga”da şu anda 33’ü faaliyette olan  57 yerleşik şirketin kayıtlı olduğunu, 6 bin 862 iş yeri kurulduğunu, bir yılda kullanılan yatırımların miktarının 132 milyar rubleyi bulduğunu kaydetti.

SEZ “Alabuga” Genel Müdürü Timur Şagivaleev sözlerine göre, 2019 yılında Alabuga, Rusya Federasyonu’ndaki SEZler arasında tüm alanlarda liderliğini korudu.

Denetleme Kurulu toplantısında ayrıca SEZ “Alabuga”da bulunan fabrikalar üretimin genişletilmesi hakkında da bilgi verdiler.

Örneğin Türk Şirketi Kastamonu Entegre ürün çeşitliliğini genişlettiğini belirtti.

Ford Sollers Alabuga ise, mevcut tesislerinde AURUS otomobilleri üretimine başlayacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir