Kazan Başkonsolosu Kazan Belediye Başkanı ile görüştü

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan Kazan Belediye Başkanı İlsur Metşin ile bir araya geldi. Sıcak atmosferde geçen görüşmede taraflar iki cumhuriyet arasındaki mevcut işbirliği konularını konuştu.

Kazan Belediye Başkanlığında gerçekleşen görüşmede İsmet Erikan ve İlsur Metşin Tataristan başkenti Kazan ile Türkiye şehirleri arasındaki işbirliği konularını ele aldı.

İlsur Metşin konuşmasında Tataristan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti’nin uzun süredir dostane ilişkileri olduğunu hatırlattı.

Onun sözlerine göre bu dostane ilişkiler ticari, ekonomik, bilimsel, teknik ve kültürel işbirliği üzerine sürdürülüyor. Bugün Türkiye, Tataristan’da kayıtlı olan ortak şirketler bakımından lider konumda bulunmakta.

İlsur Metşin Kazan’ın dört tane Türk şehri ile kardeş şehir anlaşması imzaladığını, bu şehirlerin Eskişehir, İstanbul, Antalya ve Ankara olduğunu kaydetti ve özellikle turizm alanında Kazan ile Türkiye şehirleri arasında işbirliğinin her geçen gün arttığını dile getirdi.

Kazan Belediye Başkanı sözlerine göre 2017 yılında 3455 Türk vatandaşı Kazan’ı ziyaret etti ve geçen yıl bu sayı 4624 kişiye ulaştı.

Başkonsolos İsmet Erikan da Kazan Belediye Başkanına ortak çalışmaları için teşekkür etti ve Kazan ile Türkiye şehirleri arasındaki işbirliğini geliştirmeye devam edileceğine duyduğu güveni dile getirdi.

foto:kzn.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir