Moskova Vnukova Havalimanı’nın 23 milyonuncu yolcusunu Türk Hava Yolları ile İstanbul’a gönderdi

Rusya’nın başkenti Moskova’nın önemli havalimanlarından biri olan Vnukova Havalimanı’nın 23 milyonuncu yolcusunu Türk Hava Yolları ile İstanbul’a gönderdi.

Konuyla ilgili Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği resmi facebook sayfasında şu bilgi verildi: “Büyükelçi Mehmet Samsar’ın katıldığı törende Vnukova Havalimanı Ticari Müdürü Anton Kuznetsov ve THY Moskova Müdürü Turan Yardımcı da hazır bulundu.”

Bu arada geçtiğimiz ay THY, Rusya’da Prime Traveller Awards 2019 Ödülleri sonuçlarına göre “En İyi Havayolu” ödülünü almıştı. Ödül töreni 26 Kasım 2019 tarihinde Moskova’da yapıldı.

Aviaport.ru haber sitesinden edinilen bilgilere göre, bu ödül, Türk Hava Yolları’nın dünyadaki en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biri olarak ün kazandığını kanıtlamakta. THY sektördeki en iyi hizmeti sunma önceliğini de doğruladı.

Haber sitesi THY ile şu ifadeleri de kullandı: “Türk Hava Yolları, 126 ülkede, diğer havayollarından daha fazla, 316 noktadan oluşan geniş bir rota ağına sahiptir. Türk ulusal havayolu şirketi, 10 Rus kentinden (Moskova, St. Petersburg, Kazan, Soçi, Rostov-on-Don, Yekaterinburg, Krasnodar, Ufa, Voronej ve Samara) uçuşlar gerçekleştiriyor ve İstanbul’daki elverişli bağlantıları sayesinde Rus yolculara dünyanın herhangi bir yönünde en konforlu seyahat koşullarını sunuyor.”

THY RUSYA’DA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE İKİ ÖDÜL BİRDEN KAZANMIŞTI

Türk Hava Yolları, 2019 ilkbahar yaz sezonu sonuçlarına göre Moskova Vnukovo Uluslararası Havaalanı “Havayolları Dakikliği Derecesi” sıralamasında iki ödül birden kazanmıştı.

Vnukovo Havaalanı Basın Bürosu’ndan edinilen bilgilere göre, DoubleTree by Hilton Moscow Oteli’nde düzenlenen törende, THY “Uluslararası havayollarında en yüksek kalitede hava taşımacılığı” ödülüne layık görüldü ve ayrıca “Kültürel ve turistik bağların güçlendirilmesi için” özel bir ödül aldı.

Törende konuşan THY Moskova Genel Müdürü Turan Yardımcı, “Türk Hava Yolları’nın hizmet ve ulaşım kalitesinin yüksek bir ödül almasından çok memnunuz. Her yıl, sonuçlarımız iyileşiyor ve Rusya’ya ulaşımımızın kalitesi üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin artırılması, geliştirilmesi ve güçlenmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz ”dedi.

FUAD SAFAROV

foto TC Moskova Büyükelçiliği resmi facebook sayfası

https://www.rtib.org/tr/haberler/moskova-vnukova-havalimaninin-23-milyonuncu-yolcusunu-turk-hava-yollari-ile-istanbula-gonderdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir