Kazan Başkonsolosu Çuvaşistan Cumhuriyeti lideri ile görüştü

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan Çuvaşistan Cumhuriyeti’ni ziyaret ederek bölge lideri Mihail İgnatyev ve diğer yetkililer ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkonsolos İsmet Erikan Kazan Başkonsolosluğu görevi alanında yer alan Çuvaşistan Cumhuriyeti’ne resmi ziyarette bulundu.

Ziyarette Çuvaşistan Cumhuriyeti konusunda geniş bilgi alan Başkonsolos İsmet Erikan’ı Cumhuriyet’in lideri Mihail İgnatyev de kabul etti.

Sıcak bir ortamda görüşen yetkililer Çuvaşistan ve Türkiye ilişkilerini daha da geliştirme konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Başkonsolosluğun resmi facebook sitesi haberine göre, İsmet Erikan ziyaret esnasında Çuvaşistan Devlet Üniversitesi Rektörü Andrey Aleksandov, Din İşleri Başkanı Mansur Haybullov, RF Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Aleksandr Pogodeykin, Ticaret Odası ve Halklar Dostluğu Evi yetkilileri ile ekonomik, kültürel ilişkileri ve eğitim alanında işbirliği imkanlarını görüştü.

Başkonsolos İsmet Erikan sıcak misafirperverliklerinden dolayı Çuvaşistan’ın tüm yetkililerine içten teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir