THY, Rusya’nın Volgograd Bölge Valisi ile görüşmeler yaptı

THY Kuzey Avrupa’dan Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Mahmut Yayla, Rusya’nın merkez bölgelerinden Volgograd Bölge Valisi Andrey Boçarov ile görüştü.

Volgograd Bölge Valiliği Basın Bürosu’ndan edinilen bilgiye göre, görüşmede Volgograd Uluslararası Havalimanı’nın gelişmesi, hava taşımacılığının genişletilmesi de dahil olmak üzere ikili işbirliğine ilişkin konular ele alındı.

Türk heyet, son zamanlarda Volgograd’da yaşanan önemli değişikliklere dikkat çekti. Yayla, “Sizi başarılarınızdan dolayı tebrik ediyoruz. Son ziyaretimiz sırasında, yeni havaalanı terminali halen yapım aşamasındaydı. Şehirdeki Dünya Kupası maçları da başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.” dedi.

Vali Boçarov, Volgograd Uluslararası Havalimanı ile ilgili bilgi verirken, hava taşımacılığı acısından rahat bir tranzit havalimanı olduğunu da vurguladı.

THY Kuzey Avrupa’dan Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Mahmut Yayla, Volgograd Bölgesi ile Türkiye arasında olası hava taşımacılığını gözden geçirdiklerini ve konuyu değerlendireceklerini ifade etti.

Görüşmede THY Moskova Müdürü Turan Yardımcı da hazır bulundu.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/haberler/thy-rusya-nin-volgograd-bolge-valisi-ile-gorusmeler-yapti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir