Erdoğan ve Putin’e Kazan helikopteri gösterildi.

MAKS-2019 Havacılık Fuarını ziyaret eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’e Tataristan başkenti Kazan’da üretilen Mİ-38 helikopterinin sunumu yapıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 26 Ağustos’ta Moskova’ya yaptığı resmi seferi çerçevesinde Rusya Federasyonu Başkanı Vladdimir Putin ile berber izyaret ettiği MAKS-2019 Havacılık Fuarında Tataristan başkentindeki Kazan Helikopter Fabrikasında üretilen ve konforlu kabine sahip Mİ-38 helikopteri gösterildi.

“Rusya Helikopterleri” Holdingi’nin basın servisi tarafından yapılan açıklamada Mi-38’in yerli helikopter endüstrisinde yeni bir adım olduğu kaydedildi.

“Uçuş özellikleri, karlılık parametreleri, uçuş menzili ve kargo taşımacılığı yetenekleri bu helikopteri hem ticari operasyon açısından hem de devlet adamlarının ulaşımı için son derece ilginç kılmaktadır.

Şu anda, Mi-38’in komforlu kabinli sertifikasyon testleri tamamlandı ve bu tür helikopterleri tedarik etmeye hazırız” ifadelerine yer verildi.

Mi-38 helikopterlerini üreten Kazan Helikopter Fabrikası “Rusya Helikopterleri” Holdinginde yer alıyor.

Mİ-38 helikopterleri 30 yolcu kapasiteli. Komforlu versiyonun yolcu kapasitesi de 8 kişilik. Helikopterin menzili 1,3 bin km’ye kadar.

Maksimum taşıma ağırlığı 15.6 ton olan Mi-38, 5 ton yük taşıyabiliyor. Mi-38 hlikopteri deniz, tropikal ve soğuk iklimler dahil olmak üzere çok çeşitli iklim koşullarında çalıştırılabiliyor.

Foto: Rbc.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir