Tataristan 2022 veya 2023 UEFA Süper Kupa maçına ev sahibi olabilir mi?

Tataristan Cumhuriyeti başkenti Kazan 2022 veya 2023 yılında UEFA Süper Kupa Finaline ev sahipliği yapmak için başvuruda bulundu.

Tataristan başkenti Kazan Federasyon ve Dünya Kupalarından sonra bu sefer de UEFA Süper Kupa Finaline ev sahipliği yapmak istiyor.

@tatarstan_official instragram sayfası haberine göre, Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Türkiye seferi sırasında 14 Ağustos gecesinde İstanbul’da oynanan UEFA Süper Kupa Finalinden önce UEFA Başkanı Alexander Cheferin ile bu konuyu bir daha görüştü.

Görüşmede nelerin konuşulduğu bilgisi verilmese de Rüstem Minnihanov kendi instagram sayfasından Alexander Cheferin ile beraber çekildiği fotografı paylaştı.

Tataristan başkenti Kazan ile beraber  2022 veya 2023 yıllarında UEFA Süper Kupa maçına Minsk, Helsinki, Belfast ve Tiran şehirleri de ev sahipliği yapmak istiyor.

Kazan UEFA Süper Kupa Finaline ev sahipliği hakkını kazanırsa Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligini kazanan futbol takımları 2013 yılında açılan Kazan-Arena Futbol Stadyumunda karşı karşıya gelecek.

Kazan-Arena Futbol Stadı 45 bin seyirciyi barındırabiliyor.

Foto:vesti.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir