Mintimer Şeymiyev Başkonsolos Ahmet Sadık Doğanla görüştü

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan Tataristan’ın ilk Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Devlet Danışmanı Mintimer Şeymiyev’e veda ziyaretinde bulundu.

Kazan Başkonsolosu görevi sona eren Ahmet Sadık Doğan Tataristan’ın ilk Cumhurbaşkanı Mintimer Şeymiyev ile görüşerek veda etti.

Şeymiyev ile görüşmesinde Doğan Tataristan’da ve Rusya Federasyonu’nda Türkiye’nin Başkonsolosu olarak görev yapmaktan onur duyduğunu, Tataristan ile Türkiye arasındaki işbirliğini daha da güçlendirmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştığnı, özellikle ticari ve ekonomik ilişkilere ve kültürel bağlantılara büyük önem gösterdiğinin altını çizdi.

Ahmet Sadık Doğan konuşmasında, Tatar ve Türk halkları arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesindeki çalışmaları için Mintimer Şeymiyev’e teşekkür etti.

Mintimer Şeymiyev de Ahmet Sadık Doğan’a Tataristan’daki çok yönlü başarılı çalışmaları ve Tatar-Türk, Rus-Türk ilişkilerinin gelişimine katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti ve gelecekteki diplomatik faaliyetlerinde başarılar diledi.

Ahmet Sadık Doğan 1996 yılında açılan Türkiye Cumhuriyteti Kazan Başkonsolosluğunda 11. Başkonsolos olarak 1,5 yıl görevde bulundu.

Foto:tatarstan.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir