Tataristan Cumhurbaşkanı Bayram Namazına katıldı

Tataristan Ramazan Bayramı kutlanıyor. Başkent Kazan’ın Galiyev Camisinde kılınan Bayram Namazına Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov da katıldı.

 Başkent Kazan’ın restavrasyon çalışmasından sonra tekrardan ibadete açılan Galiyev Camisinde Tataristan Müftüsü Kamil Semigullin’in kıldırdığı Bayram Namazı’na Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov da katıldı.

Müftü Kamil Semigullin namaz öncesi Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in Tataristanlı Müslümanlara Ramazan Bayramı dolayısıyla gönderdiği telgramını okudu.

Putin’in bayram mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Rusya’nın Müslüman toplumunun ülke yaşamına aktif olarak katılmaya devam edeceğine ve verimli faaliyetleriyle paha biçilmez tarihi, kültürel, manevi mirasımızın korunmasına katkıda bulunacağına inanıyorum. Size barış, refah ve tüm dileklerinizin gerçekleşmesini diliyorum”

Müftü Kamil Semigullin’in kıldırdığı Bayram namazına Tataristan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Asgat Safarov, Gençlik Bakanı Damir Fattahov, Ekonomi Bakanı Ferit Abdulganiyev, Kazan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İlsur Metşin, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı.

Tataristan’da Ramazan Bayramı dolayısıyla bir gün resmi tatil ilan edildi.

Foto: tatarstan.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir