Rusya GP organizatörü, Uralkali’nin Williams’ı satın almasını destekliyor

Rusya GP organizatörü Sergey Vorobyev, Rus basınına yaptığı açıklamada Dmitry Mazepin’in Uralkali şirketinin Williams’ı satın almasını desteklediğini söyledi.

Rus milyarder Nikita Mazepin’in babası Dmitry Mazepin’in Williams’ı satın almak için Çin’de İngiliz ekibin yetkilileriyle bir araya geldiği ortaya çıkmıştı.

Pek çok kaynak bu haberleri doğrularken, Dimitry’nin sahibi olduğu Uralkali, Williams’ı satın alacağı haberlerini yalanladı.

Yalanlama Formula 1 dünyasını tatmin etmezken, bu söylentiler giderek artmaya başladı ve son olarak Rusya GP’nin organizatörü Sergey Vorobyev, bu haberler hakkında açıklamada bulundu.

Vorobyev, “Söylentiler hakkında yorum yapmak istemiyorum. Ama Formula 1’de yaşanan tüm bu değişiklikleri düşünürsek, bunun bir takım devralmak için en iyi zaman olduğundan eminim.”

“Formula 1 önümüzdeki yıllarda en iyi pazarlama platformlarından birisi olmaya devam edecek bir takım sahip olmak, uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren herhangi bir Rus şirket için son derece faydalı olabilir.” dedi.

Rusya’da bir yarışa sahip olduklarını söyleyen Vorobyev, artık bir sonraki hedeflerinin yarış kazanan bir Rus pilot ve F1’de yer alacak bir Rus takıma sahip olmak olduğunu söyledi.

“Rusya, Formula 1 takvimindeki yerini almış durumda. Artık şimdi Rusya’dan gelen bir takımın ve galibiyet için savaşan Rus pilot hayali kuruyoruz.”

https://tr.motorsport.com/f1/news/rusya-gp-organizatoru-uralkalinin-williamsi-satin-almasini-destekliyor/4374823/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir