Kazan WorldSkills-2019 açılışına 100 gün kaldı

22-27 Agustos tarihlerinde Tataristan başkenti Kazan’da Uluslararası Mesleki Beceri Şampiyonası WorldSkills Kazan 2019 düzenlenecek. Etkinlik çerçevesinde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen genç mühendisler, programcılar, dizayn uzmanları ve diğer uzmanlar solo ve takım yarışmalarında becerilerini deneyecek.

 Şampiyonaya katılmak için şimdiden 64 ülkeden 22-25 yaş arası bin 600 yarışmacı kayıt yaptırmış durumda. Bu sayı daha önce Abu Dabi’de düzenlenen şampiyonaya göre yüzde 30 daha fazla.

Kazan’daki şampiyonada yarışmacıların çalışmalarını bin 500 uzman değerlendirecek. Onlara 3 bin 500 gönüllü yardımcı olacak. Ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden bin 500 gazetecinin de gelmesi bekleniyor.

Şampiyona katılımcıları, uzmanlar ve yardımcı personel WorldSkills Köyünde yaşayacak.

WorldSkills-2019’un açılış ve kapanış törenleri Kazan Arena Futbol Stadyumunda gerçekleşecek.

Aynı zamanda WorldSkills Şampiyonası günlerinde kültür programı da organize edilecek. Bu etkinlik Kazan Expo’nun Skills Culture Park’ında düzenlenecek.

Etkinliğin açılış ve kapanış törenlerine biletler Mayıs sonunda satışa sunulacak. Bilet fiyatları 300 rubleden başlayacak ve bin 500 rubleye kadar olacak.

foto: worldskills2019.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir