Tarkan’a Rusya’da büyük ilgi

Konser için Rusya’nın Kazan şehrine giden Megastar Tarkan, havaalanında hayranları tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Olay gazetesine göre Rus hayranlarıyla fotoğraf çektiren Tarkan, dakiklarca imza dağıttı.

Tarkan, uzun bir aradan sonra Rusya’da, “Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı” çerçevesinde konserler verecek.

Organizatör Selahattin Atalay, yaptığı açıklamada, Tarkan ile geçen yıl Rusya konserleri konusunda görüşmeye başladıklarını belirtmişti.

Görüşmelerde başkent Moskova ve Kazan’da Tarkan’ın konser vermesi yönünde karar aldıklarını ifade eden Atalay, konser için Moskova’dan sonra Kazan’ı tercih etmelerinin özel önemi bulunduğunu dile getirdi.

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’ni ortak kültürel bağlar dolayısıyla millet olarak çok önemsediklerini vurgulayan Atalay, Türklerin Kazan’da sadece ticaret yapmadığını, şehrin sosyal, kültürel yapısına da Türk sanatçısıyla destek olabileceğini göstermek istediklerini belirtti.

Atalay, “Rus ve Türk insanını aynı çatı altında kaynaştırma, ülkemizi tanıtma, dostluk ve kültür köprüsü oluşturma, Türk algısına olumlu katkı verme düşüncesiyle Rusya’da Tarkan konseri organizasyonunu yaptık.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu yılı karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı ilan etmesi dolayısıyla Tarkan’ın vereceği konserleri bu etkinlik içerisine alma teklifinde bulunduğunu anlatan Atalay, kendilerinin de bu teklife olumlu cevap verdiklerini ve konserleri bu etkinlik çerçevesinde lanse ettiklerini söyledi.

Tarkan’ın 11 Mayıs’ta Kazan’da Tatneft Arena’da, 14 Mayıs’ta Moskova’da Crocus City Hall’de konser vereceğini bildiren Atalay, bilet satışlarının devam ettiğini ve şu ana kadar yüzde 70 doluluğa ulaştıklarını dile getirdi. ntv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir