RF Tataristan Cumhuriyeti Türk yatırımcıyı bekliyor

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki heyetle Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti’ni ziyaret etti.

Tataristan temasları hakkında bilgi veren ATSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Davut Çetin, Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov’un Türk yatırımcıları ülkesine davet ettiğini ve büyük yatırım avantajları sunduğunu dile getirdi. Başkan etin, Antalyalı yatırımcılar için de Tataristan’ın önemli bir pazar haline gelebileceğini söyledi.

BÜYÜK AVANTAJLARA SAHİP

Yatırımcılar için Tataristan’ın büyük avantajlara sahip olduğunu dile getiren Başkan Davut Çetin, “ATSO olarak bizim de Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası ile kardeş odayız. Ben Antalyalı yatırımcılarımızın da Tataristan’ı yakından takip etmelerini büyük fırsatlar ortaya çıkaracağından eminim. Tataristan’ın yatırım imkanlarının büyük avantajları bulunmakta. Tatar halkının da bizim yatırımcılarımıza bakış açısı bizleri bu pazarda bir adım öne çıkarıyor. Tataristan’ın her noktasında Türk yatırımcıları görebiliyorsunuz. Antalyalı yatırımcılarımızın da Tataristan’ı özellikle mercekleri altına alması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kazan Federal Üniversitesi, PSJC Kazanorgsintez Kimya Tesisi, Innopolis Üniversitesi ve Tataristan Yatırım Promosyon Ajansı’nın ziyaretleriyle ilgili de bilgiler veren Başkan Davut Çetin, Tataristan’ın geleceğe çok ciddi yatırım yaptığını ifade etti. Özellikle teknoloji üzerine çok ciddi yatırımlar yapıldığını anlatan Çetin, “Tataristan, küçük ve yatırım olanakları düşük bir ülke olarak görülmemeli. Ülke olarak bilim ve teknolojiye yapılan yatırımlar örnek olabilecek seviyede” dedi.

https://www.haberantalya.com/baskan-cetin-tataristan-turk-yatirimciyi-bekliyor/441052/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir